Tuleviku samm avab uuesti ukse Pärnu Vaprusele. Palatu: tuleb plaanid ümber mängida (7)

Foto: Liisi Troska

Viljandi Tuleviku otsus tulevaks hooajaks Premium liiga kohast loobuda tähendab, et kõrgliigas saab uue võimaluse lõppenud hooajal viimaseks jäänud Pärnu Vaprus.

Vaprus jäi küll Premium liigas kümnendaks ehk viimaseks ja oleks seetõttu langenud Esiliigasse, kuid saab nüüd kõrgseltskonnas jätkata. Seejuures on klubi korra juba samasuguses olukorras olnud, sest ka 2017. aastal lõpetati kõrgliigahooaeg viimasena. Toona liitusid aga FC Levadia ja FCI Tallinn, samas kui Sillamäe Kalev jäi hooaja lõppedes litsentsita, mis päästiski pärnakatele koha Premium liigas.

Tulevik teavitas oma otsusest jalgpalliliitu esmaspäeval, 20. detsembril ja põhjendas Esiliiga litsentsi taotlemist klubi pingelise majandusliku seisuga, mis on tingitud koroonapandeemia kaasmõjudest ja üha konkurentsitihedamast Premium liigast.

"Mõistagi on meil väga kahju, et JK Tulevik aastal 2022 Premium liigas ei osale, samas mõistame, et klubi soovib teha sammu, millega parandatakse jätkusuutlikkust. Tegu oli klubi otsusega, mille eesmärk on ennetada võimalikke probleeme. Ootame Viljandit tagasi Premium liigasse," lausus Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak.

REKLAAM

Jalgpalliliit jätkab JK Tuleviku toetamist ka Esiliigas erinevate meetmetega, mille seas on esindusmeeskonna noormängijate arengustipendiumid, noortetöö juhtide projekt ja kogukonnajuhtide programm. Teatavasti on Premium liiga klubidele lisaks nimetatud vahenditele tagatud ka solidaarsusfondi palgatoetus kuuele lepingulisele mängijale.

Pärnu JK Vapruse tegevjuht Karl Palatu ütles, et klubi alustas esindusmeeskonna komplekteerimist Premium liiga hooajaks.

"Lõppenud hooaeg oli meie jaoks täis õpetlikke olukordi ja andis hulgaliselt kogemusi nii juba Premium liiga kogemustega mängijaile kui debütantidele. Oleme juhtkonnas õppekohti juba ka analüüsinud. Jalgpall ongi ootamatusi täis ning nii tulebki plaanid ümber mängida ning kui eile hommikul olime teadmises, et uus hooaeg tuleb Esiliigas, siis täna alustame esindusmeeskonna komplekteerimisega Premium liigaks," lausus Palatu.

SEOTUD LOOD
7 kommentaari

Max Univillan   •  
(87.119.178.***)
Iga kell võtaks Kalevi või Viimsi või Harju enne Pärnut praeguse seisuga. Pärnu - palun komplekteerige paremini see aasta ja võtke need mängijad, kellega päriselt näpistada kõiki võistkondasid Premmis, mitte need, kellega “aasta pärast oleks esiliigas hea areneda”.
elx   •  
(85.253.164.***)
Kui Pärnu paremini komplekteerib, siis on tulemuseks Viljandi. Mille poolest see Kalev või Viimsi parem on?
Max Univillan   •  
(87.119.178.***)
Viimsi on oma noortega väga huvitav sats. Kalevil ilmselgelt Vaprusest rohkem kvaliteeti ja ka potentsiaalikamad noored, kes arvatavasti juba meistriliiga hooajal avanevad
A. Polõnski   •  
(82.131.101.***)
Arvata on, et Viljandi mehed liiguvad mujale premmi klubidesse. Kuidas nad klubide vahel jagunevad näitab aeg.
lorenzo   •  
(212.7.21.***)
Viimsi ja Harju peaksid kõigepealt Esiliigas mängima
Robustjon   •  
(91.129.111.***)
Ma lootsin, et pärnu oleks rohkem mõtlemisaega võtnud, mitte kohe jah öelnud. On ikka vaja laternaks tagasi minna?
thesiimpukk   •  
(145.14.47.***)
Aga ärgem unustagem, et Pärnu on üks vähestest klubidest Premmis JA Esiliigas, kes väljaspool Tallinna infrat hakkama peavad saama (s.h on nii Pärnu kui Tartu duublid). Õnneks on hooaja ettevalmistuseks uus soojendusega välja ja idk millal hall tekkima peaks.

Lisaks on neil kohalike mängijate printsiip, (mis võib olla ka olude sunnil) ent hakata siin puid alla panema, et miks neid punaseks laternaks vaja on, ei ole kuidagi õigustatud.

Pärnul on tulemas uus peatreener, kes ehk suudab veenda ka juhatust rohkem kui 3 uut mängijat sisse tuua, siis võib tõesti Viljandi tasemel mängida.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK