Tukkuv hiiglane hakkab ärkama? Lyon kerkis esmakordselt tabeli tippu (0)

Tino Kadewere ja Maxwel Cornet tänavad teineteist hea koostöö eest. Ning Lyon aina kerkib. Foto: Scanpix / imago-images.de / Christophe Saidi

Neymar, Presnel Kimpembe, Mauro Icardi, Leandro Paredes, Pablo Sarabia, Juan Bernat, Layvin Kurzawa, Andrea Florenzi, Danilo Pereira, Abdou Diallo. Kõik need mehed on PSG mängijad, kes ei saanud Prantsusmaa kõrgliiga 17. voorus Strasbourgi vastu kaasa teha. Ent PSG võitis ikkagi 4:0 ja hoiab liigaliidreid haardeulatuses.

Tõsi, tulemuse vormistamine võttis pealinlastel aega, kuna Timothee Pembele 18. minuti väravale suudeti kolmekordselt lisa hankida alles viimase kümnekonna minutiga. Kuid lubatud üheksa asemel vaid seitsme varumehega - ja neistki olid kaks väravavahid - mängule läinud PSG sai hädavajalikud kolm punkti kätte.

PSG-st punkti võrra kõrgemal olev Lille, kellega tiitlikaitsja alles mõne päeva eest viiki leppis, läks võõrsil üheksa aasta taguse üllatusmeistri Montpellier' vastu kaks korda juhtima, lasi võõrustajad kaks korda viigini, ent kindlustas Türgi legendi Burak Yilmazi 86. minuti väravast ikkagi võidu. Seejuures oli Montpellier'l seitsmendal üleminutil võimalus karistuslöögi järel uuesti viigistada, kuid supertõrje tegi Lille'i väravavaht Mike Maignan.

Erinevalt konkurentidest suutis koduliigas juba 14 mängu kaotuseta püsiv ning viimasest 11 kohtumisest vaid kahes punkte loovutanud Lyoni Olympique oma paremuse Nantes'i üle juba avapoolajaga maksma panna, lüües 3:0 võidumängu kõik väravad esimese kolmveerandtunni jooksul. Auhinnaks kuulub neile nüüd tänu paremale väravate vahele sel hooajal esmakordselt ka tabeli esikoht. Kõik see tähendab, et mullu viimase 23 aasta kõige kehvema ehk seitsmenda koha saanud, ent kümmekond päeva tagasi ka PSG kotti pannud sajandialguse valitsejal näib olevat tõsine plaan tänavu taas kullamängu sekkuda.

Mõõn on tabanud aga teisi "olümplasi" Marseille'st, kes on kolmest viimasest mängust saanud vaid ühe punkti. Seekord jäädi võõrsil 1:2 alla Angersile, seejuures luhtas Dimitri Payet teise poolaja keskel penalti. Teisalt on Marseille'l võrreldes enamiku konkurentidega tervelt kaks mängu varuks.

Sidet esikolmikuga kipub kaotama ka Monaco, kes komistas kodus pärast pikka kaotusteseeriat viigimasinaks moondunud Saint-Etienne'i otsa. Külaliste viies viik viimasest kuuest mängust oli Monaco poolt vaadates siiski pigem võidetud punkt, sest juba 35. minutil jäädi kümnekesi - palli ära söötnud 18-aastane Belgia noortekoondislane Eliot Matazo jättis jala sirgu ja korgid ette, tabas vastase hüppeliigest ning saadeti pärast VAR-iga konsulteerimist platsilt minema.

Kui mitmes Euroopa tippliigas sunnib koroona tõttu tihedaks surutud mängugraafik mehi väljakule ka jõulude ja aastavahetuse eel-vahel-järel, siis prantslased saavad teistest hetke kauem hinge tõmmata. Ligue 1 jätkab mängudega 6. jaanuaril.

Lyoni Olympique - Nantes 3:0 (3:0)