Tõugjas enne kordusmängu: veel ei ole asi tehtud (Elva treener: olime sundseisus) (0)

Erko Jonne Tõugjas. Foto: Soccernet.ee

TJK Legioni keskkaitsja Erko Jonne Tõugjas lõi Premium liiga esimeses üleminekumängus avavärava ning lõpuks naaseb meeskond Elvast koju 3:0 võiduga. Siiski ei arva ta, et pühapäevase kordusmängu eel kõik juba otsustatud oleks.

"Alati on eesmärgiks võimalikult kiiresti oma töö ära teha. Tegelikult oli võimalusi päris palju ja oleks võinud rohkem lüüa. Ei saa veel öelda, et asi tehtud on - oleks löönud kaks-kolm veel, siis oleks võinud juba seda öelda. Aga peamine oli võit kätte saada ja null taga hoida," rääkis Tõugjas lõpuvile järel Soccernet.ee otseülekandes.

"Teisel poolajal kaotasime mängu üle kontrolli. Tahtsime väga kiiresti pärast Elva rünnakuid kohe uuesti rünnakusse minna. Oleks võinud rohkem palli hoida ja neid välja meelitada, aga eks see on võib-olla noore meeskonna väike uljus - ka Premium liigas oleme me ju harjunud mängima kontrate peale."

Esimene värav sündis Tõugjase karistuslöögist, mille ta saatis teele ligikaudu 30 meetri pealt. "Ausalt öeldes, kui jalast lahti läks, siis ei tundunud väga hea, nägin lihtsalt, et läheb raami, aga teised mängijad olid ees ka ja ilmselt oli väravavahi jaoks piisavalt palju segadust, et läks võrku. Värav on värav," kommenteeris ta.

REKLAAM

Kuidas kordusmängus töö lõpule viia? "Samamoodi kohe alguses oma väravad ära lüüa. Niiöelda madalama liiga satsid tulevad vastu duhhi pealt, tuleb see duhh kiiresti ära võtta ja näidata, et ei ole võimalust," lausus 19-aastane kaitsja, kes saabus Legionisse suvel laenule FC Florast. 

"Ma tunnen et mänguline areng on olnud suur, see samm Premium liigasse on olnud väga vajalik ja hetkel on usaldus olnud olemas, nii et olen väga rahul selle poolaastaga," kinnitas Tõugjas.

Elva peatreener Veiko Haan nentis, et 18-aastase väravavahi postide vahele usaldamine oli paratamatu. "Olime täna sundseisus, sest meie põhiväravavaht Karl Kruus on kaks või kolm nädalat juba vigastatud olnud ja pole saanud trenni teha. Mikk Markus Jänes on meid siin hooaja lõpus ikkagi väga hästi aidanud. Ega mul teist käiku ei olnud ja poiss vääris sellist mängu - eks see on temale ka paras kooliraha järgmiseks korraks," rääkis treener.

Elva mängis üleminekumänge ka 2018. aastal, mil jäädi kaks korda 0:1 alla FC Kuressaarele. "Mul on selline tunne, et Premium liiga tase on selle ajaga võrreldes ikkagi tunduvalt tõusnud. Tänasel hetkel on meie enda võistkond natuke parem kui tolle aja võistkond, aga Premium liiga eelviimane on ka praegusel hetkel tunduvalt parem kui tol hetkel oli Kuressaare."

Kas Elva on kolmanda kohaga lõppenud liigahooajaga kokkuvõttes rahul? "Kui te oleks küsinud hooaja alguses, kas ma olen kolmanda kohaga rahul, siis ma oleks väga rahul üleminekumängudele pääsemise üle. Hooaja algus oli meie jaoks ikka väga raske ja kuna meil ei olnud siis korralikku koosseisu, siis jäi selle taha ka esikoha eest võitlemine. Aga me tegime FC Elva ajalugu - mitte kunagi ei ole me meesteklassis medalit saanud - ja selles suhtes võib rahule jääda."

Täispikad intervjuud:

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK