Terviseamet tahab Eesti jalgpallikoondise pärast tänast mängu isolatsiooni saata (9)

Armeenia jalgpallikoondise eilne treening Lillekülas. Positiivse proovi andis üks võistkonna abipersonali liige. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Kuna üks Armeenia jalgpallimeeskonna toetuspersonali liige andis 12. oktoobril positiivse koroonaviiruse testi, tuleb terviseameti hinnangul ka mängul osalevatel Eesti jalgpalluritel peale tänast mängu isolatsiooni jääda, teatas amet.

Terviseamet ja Eesti Jalgpalli Liit leppisid kokku käitumisreeglites, mille kohaselt on positiivse proovi andnud Armeenia kodanik täielikus isolatsioonis, jalgpallikoondise mängijad ja toetuspersonal peavad maske kandma väljaspool oma hotellituba ja mänguväljakut. Ülejäänud koondise liikmed peavad peale tänaõhtust mängu püsima oma hotellitoas ega tohi sealt vastavalt kehtivale korraldusele lahkuda mujale kui lennujaama.

"Kuigi Armeenia koondise arsti sõnul ei puutunud mängijad kokku nakatunud toetuspersonali liikmega, saabusid kõik koondise 47 liiget Eestisse ühise tšarterlennuga. Seega ei saa meeskonnasiseste lähikontaktide osas keegi täielikult vettpidavat garantiid anda," ütles terviseameti peadirektor Üllar Lanno.

Terviseameti hinnangul on mängu jälgimine pealtvaatajate jaoks ohutu, kuid küll on teoreetiline nakkusoht olemas Eesti jalgpallikoondise mängijatel, millest teavitamise kohustus jäi Eesti Jalgpalli Liidule.

REKLAAM

"Kuna ka pealtnäha terve inimene võib hetkel teadaoleva info põhjal viirust levitada enam kui nädal peale nakatumist, tuleb meie jalgpallurite tervise kaitsmiseks ja viiruse leviku vältimiseks jääda isolatsiooni kuni testi tulemuse teadasaamiseni 21. oktoobril," sõnas Lanno Terviseameti pressiteates. Positiivse tulemuse korral tuleb sportlasel terviseameti sõnul jääda isolatsiooni täiendavalt kaheks nädalaks.

Eesti koondise tänases nimekirjas on mängijaid seitsmest välisklubist, samuti hulgaliselt mehi Florast, aga ka Paide Linnameeskonnast, FCI Levadiast ja Viljandi Tulevikust. Kõigil nimetatud Eesti klubidel on eesootaval nädalavahetusel kavas liigamängud.

Eesti-Armeenia jalgpallikohtumine algab Lillekülas täna õhtul kell 21.45. EJL kinnitas Soccernet.ee-le, et mäng toimub kindlasti.

SEOTUD LOOD
9 kommentaari

kesa   •  
(85.253.160.***)
Huumor, kui ainult käed ulataksid, saadaks Eesti Terviseamet koos Ronaldoga nii Portugali kui ka Prantsusmaa koondise karantiini.
uhuu   •  
(62.65.206.***)
"Kuna ka pealtnäha terve inimene võib hetkel teadaoleva info põhjal viirust levitada enam kui nädal peale nakatumist"

Kõik väljakule tulevad mängijadon ju testitud negatiivsed eeldatavasti samal päeval 12. oktoobril. Mis kuradi moodi Negatiivse testi andnu kaks päeva hiljem siis juba nakkust levitav on kui jutt on, et "enam kui nädal peale nakatumist"? See Üllar ise ka aru saab mida ta seletab?
parool_on_parool   •  
(77.111.247.***)
Sedamoodi, et nakatunud inimene ei anna kohe nakatumise hetkest positiivset testi, selleks läheb paar päeva aega kuni viiruse tase organismis tõuseb. Ei tohiks olla ju väga keeruline.
uhuu   •  
(62.65.206.***)
Ülejäänud euroopas saavad asjad käia nii, et nakatunu eraldatakse ja ülejäänud meeskond saab edasi tegutseda, kui neil on negatiivsed testid. Barca ei oleks saanud meistrite liiga lõppu portugalis mängida kui seal samasuguseid jaburusi oleks tehtud.
Jaak   •  
(84.50.59.***)
Tulemus on see,et klubisid,eeskätt Florat karistatakse Armeenlaste lolluse ja UEFA munadeta käitumise eest. Õige oleks mäng ära jätta ja Armeeniale tehniline kaotus määrata. Huvitavad ajad... ükski klubi ei saa kindel olla millal oma mängija koondisepausilt tagasi saab.
Rainer Mäekask   •  
(37.157.100.***)
Jaagule....kui saada võit,siis väljakul võideldes....tehniline võit on jama kuubis.
A. Polõnski   •  
(82.131.112.***)
Arad rikkusid ju reegleid ülbelt ja teadlikult. Kui täna tõmbavad Eestile platsil ka mütsi silmile siis näkkusülitamine on kahekordne.
Алексей Глазунов   •  
(46.131.35.***)
Parem saata terviseamet iseisolatsioni. Seal on sovib koht - hullamaja.
Taavi Usta   •  
(84.50.126.***)
Terviseametil pole mingit voli - lugege kallid kodanikud põhiseadust ja saadke tervisekaitse ja valitsus jalgu puhkama. Ainult ohtlikuu nakkusahaiget saab sundkorras isoleerida. Isegi testi ei pea tegema. EV põhiseadusega on selline tegevus selges vastuolus...

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK