Ter Stegen noppis talle broneeritud mängus selja tagant kaks palli välja (0)

Septembris kirgi kütnud Saksamaa väravavahtide tüli tulemusena seisis maavõistlusmängus Argentina vastu postide vahel Marc-Andre ter Stegen. Sakslased leppisid 2:0 eduseisust 2:2 viigiga.

Ter Stegeni vihjest, et koondises pingil istumine on talle nüristav, sai alguse suuremat sorti sõnasõda, kus osalesid nii peatreener Joachim Löw, esiväravavaht Manuel Neuer kui viimase koduklubi Müncheni Bayerni president Uli Hoeness. Lõpuks lubas Löw, et ter Stegen saab võimaluse Argentina vastu ja valikmängus Eestiga seisab pühapäeval väravas ikkagi Neuer.

Noorema mehe 23. koondisemäng paistis sakslaste jaoks edukalt võidusadamasse tüürivat, kui Serge Gnabry ja Kai Havertzi väravad nad juba 22 minutiga 2:0 eduseisu viisid. Suures plaanis domineeris Saksamaa mängu esimest tundi ja oleks võinud lüüa veel kolmanda ja neljandagi värava.

Argentina aga ärkas, kui vahetusest oli väljakule saadetud kaks Lucast ehk Ocampos ja Alario. Leverkuseni Bayeri ründaja Alario jõudis platsil olla vaid neli minutit, kui suunas tsenderduse kuuelt meetrilt peaga küljevõrku; viis minutit enne lõpuvilet tegi ta eeltöö debütant Ocampose väravale, Sevilla mehe pealelöök võttis rikošeti Emre Cani kõhust ja vihises ter Stegeni esimesse posti. Puurilukku ei saa kummaski tabamuses siiski süüdistada.

"Minu jaoks on oluline oma mängu mängida ja sellest hea tunne saada. Kui ma ei mängi, ei saa ma end ka näidata," märkis ter Stegen pärast lõpuvilet. Lisaks Barcelona kindamehele oli kohtumine oluline neljale noorele: Robin Koch (23, Freiburg) ja Gian-Luca Waldschmidt (23, Freiburg) tegid debüüdi algkoosseisust, Suat Serdar (22, Schalke) ja Nadiem Amiri (22, Leverkusen) sekkusid vahetusest.

Saksamaa - Argentina 2:2 (2:0)