Teistel hirm nahas? Euroopa liiga spetsialist Sevilla tuleb taas mürinal (1)

Euroopa liigas selgusid poolfinaalpaarid, kui üheaegselt astusid nelja parema sekka Donetski Šahtar ja Sevilla.

Wolvesi jaoks kestis eurohooaeg lausa 384 päeva ja oleks võinud veelgi pikeneda, kuid seni penaltipunktil kindlus ise olnud Raul Jimenez vedas neid otsustavas mängus alt. Välkkiire ja õliste kätega Adama Traore tegi oma töö edukalt ära ja teenis 13. minutil Wolvesile penalti, kuid meeskonna suurim väravakütt läks lööma ebakindlalt ja trikitades ning eksis.

Pärast seda asus Sevilla suruma ja suruma. Palli vallati koguni 73 protsenti mänguajast, teeniti 14 nurgalööki vastaste nulli vastu, aga väravat ei tulnud. Ei tulnud kuni 87. minutini, mil Ever Banega suurepärase palli kasti tsenderdas ja meeskonna liider Lucas Ocampos selle peaga väravanurka lükkas. Ocampos lõi küll koduliigas 14 väravat, aga enne veerandfinaali oli Euroopa liigas nullil. Sellest piisas ja poolfinaalis ootab Sevillat ees Manchester United.

Sevilla on Euroopa liiga poolfinaalis kokku juba kuuendat korda ning kõigil viiel varasemal puhul on hooaeg lõpetatud ka tiitliga. Viimati võideti Euroopa liiga aastal 2016, kui sai läbi nende kolm aastat kestnud sarja ainuvalitsemine.

Hoopis enesekindlamalt marssis nelja parema sekka Donetski Šahtar, kes tänu nelja brasiillase väravatele 4:1 Baselist jagu sai. Junior Moraes omab küll Ukraina passi ja on esindanud ka riigi koondist, aga etniliselt on siiski tegu Brasiilia jalgpalluriga. Taison, Alan Patrick ja Dodo on kõik puhtad brasiillased. Poolfinaalis kohtub Šahtar Milano Interiga.

Ühtlasi sai nüüd selgeks, et Euroopa liiga võit enam kedagi Meistrite liigasse ei aita, kuna kõigil poolfinalistidel on see tänu koduliigale juba kindel. Wolverhamptoni saatus on eriti kurb, kuna nende jaoks ei oota järgmisel hooajal ees ka Euroopa liigat. Baseli alustab uut hooaega Euroopa liiga teisest eelringist.

Sevilla ja Unitedi lahing toimub 16. augustil Kölnis, Inter ja Šahtar kohtuvad järgmisel õhtul Düsseldorfis.

Donetski Šahtar - Basel 4:1 (2:0)
2. Junior Moraes, 22. Taison, 75. pen. Alan Patrick, 88. Dodo - 90+2. Ricky van Wolfswinkel

Wolverhampton Wanderers - Sevilla 0:1 (0:0)