Tava-, sõprus- või treeningmäng? Ei ükski neist, sest Flora – Dinamo on ainulaadne ja eriline! (1)

A. Le Coq Arena võõrustab täna õhtul FC Flora ja Kiievi Dinamo vahelist kohtumist. Foto: Brit Maria Tael

Eesti jalgpalli lähiajalugu tunneb omajagu kurioosumeid, ent olukord, kus sügisel Meistrite liiga alagrupiturniiril lahinguid pidanud välisklubi tuleb maikuus Eestisse sõpruskohtumist pidama, liigitub pretsedendituks. Aga samas ei ole selles mitte midagi imelikku.

Euroopas valitsebki pretsedenditu olukord, sest Venemaa on Ukraina kallal toime pannud ja toime panemas ebainimlikke sõjakuritegusid. See on käivitanud erinevates eluvaldkondades – ka tippspordis – hunniku protsesse, mis veel mõned kuud tagasi tundusid väga ebatõenäolised.

Venemaa oli ju tippsporti ja ka tippjalgpalli järjekindlalt nafta- ja gaasiraha abil oma võrku mässinud ilma, et viimased selles osas teab mis suurt vastupanu oleksid osutanud. 2014. aastal okupeerisid venelased Krimmi ja Donbassi, aga neli aastat hiljem võõrustasid maailma jalgpallijuhtide kiidusõnade saatel MM-finaalturniiri.

Õnneks on olukord nüüd kardinaalselt muutunud ja Venemaa rahvusvahelisest spordi- ja jalgpallielust eemaldatud. Kahjuks jõuti selle otsuseni alles nüüd ja pärast seda, kui venelased on mõrvanud tuhandeid süütuid ukrainlasi. Kuigi tippsport pole sõja valguses üldse tähtis, on väga tähtis, et tippsport annaks oma pisikese panuse olukorra leevendamiseks.

REKLAAM

Üks osa sellest panusest on solidaarsus Ukraina jalgpalliga, mida tsiviliseeritud Euroopa (loe: kõik peale Venemaa ja Valgevene) on ka üles näidanud. Erinevad riigid võõrustavad Ukraina klubide treeningkogunemisi, Ukraina koondise MM-valikmängud lükati märtsist juunisse ning samuti pakutakse Ukraina võistkondadele sparringut.

Kiievi Dinamo saabus Tallinnasse pärast seda, kui on eelmise kuu aja jooksul kohtunud Varssavi Legia, Istanbuli Galatasaray, CFR Cluji, Dortmundi Borussia, Zagrebi Dinamo ja FC Baseliga, kes kõik kuuluvad oma kodumaa juhtivate jalgpalliklubide sekka.

13-kordse Eesti meistri FC Flora jaoks on samasse ritta kuulumine au ning tõestus eelmistel hooaegadel eurosarjades näidatud südikate esitustega oluliselt paranenud klubi rahvusvahelisest renomeest. Iga-aastase euroebaõnnestuja maine on vahetatud ainulaadse mudeliga – koosseisus ainult kodumaised jalgpallurid – edu püüdva ja saavutava klubi oma vastu.

Aus on märkida, et Dinamo ei saabu Tallinnasse parimas koosseisus, sest Ukraina tituleerituima klubi A-koondislased liitusid rahvusmeeskonna treeninglaagriga, kus valmistutakse juunikuisteks MM-valikmängudeks, kus esmalt on vastas Šotimaa ja võidu korral otsustavas lahingus Wales. Mida MM-ile pääsemine Ukraina jaoks praeguses olukorras tähendaks, võib vaid ette kujutada…

Aga mida siis täna A. Le Coq Arenal näeb? On see lihtsalt üks jalgpallimäng või sõprusmäng või treeningmäng? Aus on vast öelda, et kõike mainitut.

Platsil viibivate mängijate jaoks on ta toimumise hetkel ikkagi lihtsalt üks jalgpallimäng, sest nagu FC Flora keskkaitsja Joonas Tamm eile märkis: "Jalgpall on sihuke mäng, et kui platsil viibid, siis pole võimalik muudele asjadele mõelda. Tuleb keskenduda ainult käimasolevale mängule ja muud mõtted lähevad peast ära."

Kindlasti on tegu ka treeningmänguga, sest juulis Konverentsiliiga eelringimängudega alustava Flora jaoks on isegi mitmeid varumehi sisaldav Dinamo koosseis väga hea sparring. "Mängime endast klassi või isegi mitme võrra tugevama vastasega. Me ei saa mingit hinnaalandust teha," märkis Flora peatreener Jürgen Henn nädala alguses.

Aga kindlasti on tegemist ka sõprusmänguga. Ilmselt just sõprust ja inimlikku soojust rõhutavad tuhanded A. Le Coq Arenale saabuvad inimesed. Flora loodab näha 5000 pealtvaatajat, kolmapäeva õhtuse seisuga oli väljastatud 2500 piletit. Kindlasti näeb tribüünidel ohtralt Eestis elavaid või siia pagenud ukrainlasi, kelle jaoks sümboliseerib Dinamo killukest kodumaad.

Mängu eel tulevad esitusele hümnid, mis muidu kuuluvad ainult koondisemängude juurde. Esinevad Ukraina artistid, kogu piletitulu ja staadionil annetuskastidesse kogutav raha läheb Ukraina toetuseks. Kõigi eelduste kohaselt kõlab valjult laul sellest, kuidas P***n on h***o. Kõik need kokku sümboliseerivad Eesti ja Ukraina vahel valitsevat sõprust, mis täna õhtul avaldub jalgpalliväljakul.

Et Flora – Dinamo matš on pretsedenditu iseloomuga ja koosneb ainulaadsest jalgpallitahkude komplektist, on õige öelda, et tegu on ühe väga erilise jalgpallimänguga.

FC Flora – Kiievi Dinamo sõpruskohtumine loosungi "Match for Peace" all algab A. Le Coq Arenal reedel, 13. mail kell 19.00. ETV2 otseülekanne algab kell 18.40. 

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Orux playz   •  
(194.204.33.***)
Põnev värk tuleb

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK