Tartu Welco ei jätnud Legioni duublile sõnaõigust (0)

Legioni duubel ei suutnud Pavel Dõmovi abiga Tartu Welcot alistada. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Esiliiga B 34. vooru kohtumises alistus Tallinna Legioni U21 kodusel Wismari staadionil külla tulnud Tartu Welcole 0:3. Kodumeeskonnal oli küll võimalusi skoorimiseks, ent raisati häid momente ja sellest hoolimata võtsid külalised igati ausa ja teenitud võidu.

Tartlased avasid skoori juba 5. minutil ja veel millise tabamusega - Joonas Luts vajutas 30-lt meetrilt peale ja kuna Martin Žukov ei olnud päris hästi valmis ja ei küündinud pallini, lõpetas mänguvahend väravas. Külalised hoidsid initsiatiivi ja paarikümne minuti täitudes oli hea koht skoorimiseks Marko Mägil, ent seekord Žukov oli valvel ning tõrjus. Peagi peale seda sooritas Mark William Mugra karistuslöögi, mille järel pall meeste vahelt läbi lendas ja kõige lõpetuseks posti raksatas.

Ajapikku hakkasid ka võõrustajad rohkem palli valdama ning 37. minutil tekkis moment, et vastu nõelata. Väravavaht pani pika ja kõrge palli teele, Welco mängija hindas palli maandumist valesti, mille tagajärjel pääses Nikita Grankin silmitsi Artur Karjaginiga, kes päästis omad halvimast ning tegi suurepärase tõrje.

51. minutil söödeti tartlaste rünnakul paremalt äärelt pall kasti, kus Martin Jõgi realiseeris, tehes seisuks 2:0 ja seepeale oli näha kodumeeskonna poolelt selget pettumust ja oldi rahulolematud, et kaitses passiivselt tegutseti. Ei möödunud aga palju, kui Denis Ruus läks olukorras julgelt lõpuni, võitis palli endale, pääses üks-ühele, ent taas hiilgas tõrjetööga Karjagin. Legioni poolelt lülitus teiseks poolajaks mängu esinduse Pavel Dõmov, kelle jaoks oli see esimeseks mänguks sel hooajal duubli eest. Poolkaitsja sai poolaja keskel karistuslööki sooritada, mis tuli ka ilusti välja ja pall oli lati alla minemas, ent Karjagin lükkas selle hüppelt üle lati.

Lõppskoor vormistati 76. minutil, kui kasti nurgas olnud Jõgi saatis langeva palli kenasti värava tagumisse nurka - 0:3. Lõpuminutitel oli mõlemal meeskonnal hea võimalus skoorimiseks ja mõlemal juhul meeskonnad ise kinkisid vastasele võimaluse, aga ei suudetud kummalgi korral seda ära karistada. Žukov puterdas palli käest ja peale sai äsada Jõgi, aga seal samas olnud Legioni puurilukk tõrjus. Esimesel lisaminutil söödeti tartlaste kastist pall otse Dõmovile, kes ei suutnud aga omade kahjuks palli raamide vahele saata.

Tänu võidule tõusis Welco mööda linnarivaalist Tammeka U21-st ja asub nüüd 4. kohal. Tammeka meeskonnal on samas antud vooru kohtumine veel pidamata, mis peetakse homme, seega võidakse varasem koht nii öelda tagasi võtta. Legion jätkab küll 6. kohal, ent nad ei saa end mugavalt tunda, sest lähimad jälitajad on vaid 3 punkti kaugusel ja ilmselgelt tahavad meeskonnad liigasse püsima jääda ja veel parem, kui seda otse suudetakse teha. Järgmises ehk eelviimases voorus sõidab Legioni U21 külla Tabasalule ning Welco võõrustab Annelinna kunstmurul just nimelt Tammeka U21-e.