Tartu-suuruses linnas tegutsev klubi pallib kolmandat korda Hispaania kõrgliigas (0)

Girona jõudis Hispaania kõrgliigasse tagasi. Foto: Girona FC / Twitter

Pühapäeva õhtul mängiti Hispaanias kõrgliiga üleminekumängu korduskohtumine, kus Girona alistas võõrsil Tenerife 3:1 ning tõusis uueks hooajaks tippseltskonda.

Girona lõpetas põhihooaja kuuendal kohal ning sama palju punkte oli ka Oviedol, kuid rahvaarvult umbes Tartu-suuruses linnas tegutsev klubi pääses play-off'i tänu sellele, et omavahelistes madinates oldi parem. Poolfinaalis madistas Girona Eibariga ning edestas vastast kahe mängu kokkuvõttes 2:1.

11. juunil toimus finaalmatši avamäng Girona kodustaadionil, mis lõpes väravateta viigiga ning kõik jäi korduskohtumiseks lauale.

Tenerifel toimunud teine lahing kulges sama võitluslikult kui esimene. Avavärav sündis 42. minutil, kui Juanpe üritas karistusala tagant teele saadetud löögiga vastaseid üllatada, kuid tollele virutusele jäi ette Tenerife kaitsja käsi ning Gironale määrati penalti, mille Cristhian Stuani vasakusse alla nurka veeretas.

59. minutil kodumeeskond viigistas, kui täpne oli Carlos Ruiz, kes tsenderdusest tulnud palli peaga vastaste väravasse koksas. Külalised Katalooniast jätkasid surumist ning õnn soosis üritajat, sest 68. minutil proovis Alex Baena teda mitte soosiva nurga alt lüüa ning pall põrkas Tenerife kaitsja Jose Leonist oma meeskonna väravavahi selja taha.

Kümme minutit enne kohtumise lõppu lõid kollasärgid viimase naela kodumeeskonna kirstu ning võitsid 3:1, mis tähendab, et Girona mängib uuel hooajal taas Hispaania kõrgliigas, kus nad pole pärast 2019. aastat end enam näidanud.

Girona on tippseltskonda kuulunud hooaegadel 2017-18 ning 2018-19. Lisaks finaali võitjale tõusid esiliigast üles Almeria ja Real Valladolid.