Tagasitulekute õhtu Itaalias: Hellas Verona keeras 0:3 kaotusseisu võiduks (Sassuolo võitles 0:2 viigiks) (0)

Hellas Verona lõpuvile järel. Foto: Scanpix / Paola Garbuio / LaPresse via ZUMA Press

Itaalia kõrgliiga 16. mänguvoor pakkus samaaegselt väravaterohkeid ning emotsionaalseid kohtumisi: Hellas Verona suutis 0:3 kaotusseisust end võidule viia, Sassuolo madistas lõpuks viiki.

Koduväljakul Hellas Veronat võõrustanud Venezia läks kohtumist kiirelt juhtima ning tõttas külalismeeskonnalt tormiselt eest ära. Järjest olid täpsed Pietro Ceccaroni, Domen Crnigoj ja Thomas Henry. Avapoolaja lõpuvile järel seisis tablool 3:0

Siis asus Hellas Verona end trammi alt välja päästma. Esmalt muidugi Venezia abiga. Kõigepealt saatis Henry palli peaga oma võrku - 3:1. Siis jäädi aga Pietro Ceccaroni võrra vähemusse, sest Venezia mängumees proovis väravasse minevat palli kätega takistada. Ühtlasi andis peakohtunik selle eest ka penalti, mille Gianluca Caprari realiseeris - 3:2. 67. ja 85. minutil oli täpne Giovanni Simeone ning lõpptulemuseks 3:4 võit Hellas Veronale.

Bolognale külla sõitnud Fiorentina avas skoori 33. mänguminutil, kui Nicolas Gonzalezi mõõdetud tsenderduse saatis võrku Youssef Maleh. Kümmekond minutit hiljem näitas ka Musa Barrow korralikku kvaliteeti: Mattias Svanberg saatis karistusalasse kõrge palli, mille Gambia mängumees ühe puutega väravasse saatis.

Poolajapaus iluväravate sajule kriipsu peale ei tõmmanud: matši 51. minutil keerutas Fiorentina äärekaitsja Cristiano Biraghi palli karistuslöögist esimesse ristnurka. Seejärel oli penaltipunktilt täpne Dušan Vlahovic. Lõppseisu vormistas Bologna noor mängumees Aaron Hickey.

Fiorentina ründaja Dušan Vlahovici on nüüdseks skoorinud neljas järjestikuses mängus. Hea hoog hoiab teda Itaalia kõrgliiga suurimate väravaküttide tabelis esikohal. Serblane on saanud kirja 13 tabamust, tema kannul olev Giovanni Simeone on seni löönud 11 väravat. Ka Lazio ründaja Ciro Immobile on skoorinud 11 korral.

Spezia võõrustas Sassuolot, kellega lepiti kokkuvõttes 2:2 viiki. Kodumeeskond läks küll 2:0 ette, kui täpsed oli Rey Manaj ja Emmanuel Quartsin Gyasi. Sassuolo tagasituleku sepistas aga teiseks poolajaks vahetusest sekkunud Giacomo Raspadori, kes lõi meeskonna mõlema väravad.

Bologna - Fiorentina 2:3 (1:1)
42. Musa Barrow, 83. Aaron Hickey - 33. Youssef Maleh, 51. Cristiano Biraghi, 67. pen. Dušan Vlahovic

Venezia - Hellas Verona 3:4 (3:0)
12. Pietro Ceccaroni, 19. Domen Crnigoj, 28. Thomas Henry - 52. ov. Thomas Henry, 65. pen. Gianluca Caprari, 67., 85. Giovanni Simeone

Eemaldamine: 63. Pietro Ceccaroni (Venezia)

Spezia - Sassuolo 2:2 (1:0)