Suurim vaenlane karistab: Bayern mängis kaheväravalise eduseisu kaotuseks (0)

Florian Neuhaus (paremal) lõi oma hooaja kolmanda väga tähtsal hetkel. Foto: Scanpix / Wolfgang Rattay / AFP via Pool

Saksamaa valitsev meister ning ka hetkel tabelitipus olev Müncheni Bayern komistas reedesel õhtupoolikul tuttava kivi otsa. Nimelt jäädi taas alla Mönchengladbachi Borussiale.

Kui muidu on saanud tavaks, et Bayern pigem võidab kõiki oma vastaseid kõrgliigas, siis ühega on tulnud keskmisest rohkem probleeme. Jutt käib justnimelt Gladbachist, kellele Baieri tiim on 22 korral alla jäänud. Tegemist on meeskonnaga, kes on Bundesligas kõige enam võite teeninud Bayerni vastu. Kusjuures ka viimasel ajal peetud kohtumised on väga tasavägised olnud: Die Fohlen on kolm aastat järjest hooaja avaduelli võitnud.

Täna tundus aga vormikõver teistpoole kalduvat. Bayern, kes on kaotuseta püsinud tosin järjestikuses mängu, läks vaid 26 minutiga 2:0 juhtima. Matši väravaarve avas ei keegi muu kui maailma parimaks valitud Robert Lewandowski, kes lõi oma hooaja neljateistkümnendas matšis juba 20. värava (!).

Avapoolaja viimased kümme ja teise poolaja esimesed viis minutit tiitlikaitsjatel aga ei õnnestunud. Hans-Dieter Flicki kaitseliin lagunes täielikult ning vastaste võiduarhitektiks kerkis 28-aastane Jonas Hofmann. Endine Dortmundi ja Hoffenheimi mängumees lõi esiteks ise kaks ning hiljem tegi eeltöö Florian Neuhausi tabamusele. Viimased paarkümmend minutit näitas Bayern peaaegu meistriväärilist ründemängu, ent ainsaks puudujäägiks jäi just see viigivärav.

Seega kaotas Bayern oma hooaja teise mängu (esimene 1:4 Hoffenheimile) ning võib nüüd potentsiaalselt oma trooni loovutada Leipzigile. Selleks tuleb aga ida-sakslastel laupäeva õhtul alistada kolmas tiitlipretendent Dortmundi Borussia.

Mönchengladbach - Müncheni Bayern 3:2 (2:2)
35., 45. Jonas Hofmann, 49. Florian Neuhaus - 20. pen. Robert Lewandowski, 26. Leon Goretzka