Leedulased hoidsid Meistrite liiga võitjaklubi nullil, HJK trotsis edukalt vähemust (3)

Meistrite liiga esimeses kvalifikatsiooniringis käisid lisaks Eesti meistrile Nõmme Kaljule täna platsil ka meie lähiriikide tippklubid. Kui Kalju jäi kodus 0:1 alla põhja-makedoonlaste Škendijale, siis Soome meister HJK jõudis juba avakohtumisega edasipääsu lävele, leedulaste Suduva tegi aga väärika viigi.

HJK asus kodus HB Torshavni vastu Lassi Lappalaineni väravast 21. minutil juhtima, kuid kümme minutit hiljem eemaldati teise kollase kaardiga kaitsja Faith Obilor. HJK ei lasknud siiski kümnekesi jäämisel end kõigutada, poolaja lõpu eel lõi Daniel O'Shaughnessy 2:0 ja teisel poolajal vormistas Lappalainen oma teise väravaga lõppseisuks 3:0, mis annab Soome meisterklubile väga head võimalused järgmisesse ringi jõuda.

Leedu meister Suduva võttis vastu 1991. aastal Euroopa parimaks klubiks kroonitud Belgradi Crvena Zvezda ja suutis kodumängu lõpuni hoida 0:0 viigiseisu. Eelmisel hooajal olid samad meeskonnad vastamisi teises kvalifikatsiooniringis ja siis võttis Crvena Zvezda kahe mängu kokkuvõttes kindla 5:0 võidu, jõudes lõpuks koguni Meistrite liiga alagrupiturniirile. Selle paari võitja kohtubki tänavu järgmises ringis just nimelt HJK-ga.

Samuti olid täna võistlustules kõik Kalju potentsiaalsed vastased. Kui Eesti meistril peaks õnnestuma nädala pärast Makedoonias kaotusseis edasipääsuks pöörata, kohtutaks tõenäoliselt Glasgow Celticuga, kes sai avamängus võõrsil 3:1 jagu FK Sarajevost. Ehkki pooltunni möödudes jäädi kaotusseisu, suudeti poolajaks viigistada ning teise poolaja alguses ja lõpus võõrsil löödud väravad annavad Šoti suurklubile edasipääsuks väga soodsa platvormi.

Kui Kalju aga Škendijale kaotab, langetakse Euroopa liigasse, kus vastaseks tuleb Dudelange'i ja Valletta vahelise duelli kaotaja. Tänases avamängus tehti Luksemburgis 2:2 viik, kusjuures avapoolaja 0:2 kaotanud Valletta suutis eelmisel hooajal suisa Euroopa liiga alagrupiturniiri küündinud Dudelange'i käest teisel poolajal viigitulemuse välja võidelda ning võib end korduskohtumise eel tänu kahele võõrsil löödud väravale isegi kergeks soosikuks lugeda.

Astana - Cluj 1:0