Šotimaa alustas uut valiksarja katastroofiga, Küpros küttis sauna (0)

“Mullu oktoobris, kui Šotimaa sai Rahvuste liigas valusalt 1:2 lüüa Iisraelilt, küsisime, kas Haifa häbi oli kõige hullem 90-minutiline periood, mida Šoti fänn võib kogeda. Tuleb välja, et ei olnud.”

Nii alustas BBC oma kokkuvõtet täna käima lükatud EM-valikturniiri avamängust, kus Šotimaa jäi võõrsil kindlalt 0:3 alla Kasahstanile. Maailma edetabelis 117. kohal olevad ja viimasest 20 valikmängust vaid ühe võitnud kasahhid asusid juba esimese kümne minutiga 2:0 juhtima, kui skoori tegid Juri Pertsuhh ja Jan Vorogovski.

Teise poolaja alguses lisas Baktijor Zainutdinov veel kolmandagi tabamuse. Šotlased tegid aga kogu mängu jooksul vaid kaks raamidesse läinud pealelööki ning teenisid BBC kolumnistilt Scott Mullenilt ära häbistava kirjelduse: “Astana Arenal kakerdati palli järel nagu joodikud, kes püüavad viimase bussi peale jõuda.”

Viimati 1998. aastal suurturniirile jõudnud Šotimaa elu läks saadud kaotusega kohe keeruliseks, sest samas alagrupis on veel kaks suursoosikut Belgia ja Venemaa ning lisaks Kasahstanile ka Küpros ja selge autsaider San Marino. Küpros alustaski võimsalt, tümitades San Marinot kodus koguni 5:0, penaltipunktilt oli alustuseks kaks korda täpne Pieros Sotiriou ning ühe tabamuse lisasid veel Ioannis Kousoulos, Georgios Efrem ja Konstantinos Laifis.