Soomlaste 21-aastane Meistrite liiga ootus kipub jätkuma (0)

Meistrite liiga teises eelringis kipub sarnaselt Nõmme Kaljule lõppema ka Soome meistri HJK tee, Belgradist sõidetakse koju 0:2 kaotusseisus.

Crvena zvezda karukoopas, kuhu mullusel Meistrite liiga alagrupiturniiril jätsid punkte nii Liverpool kui Napoli, sai HJK tegelikult suures plaanis viisakalt hakkama. Võõrustajad domineerisid küll mäekõrguselt (pealelöögid 17:1!), kuid veel minut enne lõppu oli seis vaid 1:0, mis andnuks HJK-le kodus šansi.

Viimase minuti kirstunael muudab missiooni aga kordades keerukamaks ja tundub, et soomlaste ootus Meistrite liiga järele - seni viimasel ja ühtlasi ainsal korral mängis HJK alagrupis 1998/99 hooajal - pikeneb 20 aasta taha.  Lohutusena saaksid nemadki jätkata Euroopa liigas eelringides, kus 2014/15 alagruppi jõuti. Kolmandas eelringis tuleb kaotajale vastaseks Gliwice Piasti ja Riia FC duelli võitja.

Euroopa liiga alagrupiturniiri püüdmist saavad ilmselt jätkata ka leedukad, sest Marijampole Suduva purustas San Marino meistri Tre Penne võõrsil pihuks ja põrmuks ning naaseb koju 5:0 võiduga. Järgmises ringis saab Suduva vastaseks rumeenlaste Cluj või Iisraeli tipp Tel Avivi Maccabi.