Sociedad kerkis liigatabeli tippu, esikuuik mahub ühe punkti sisse (0)

Eelmisel hooajal Hispaania kõrgliigas kuuenda koha saanud ja Euroopa liiga alagrupiturniirile pääsenud Real Sociedad on tänavusel hooajal näidanud, et tahab teha sammu edasi ja astuda suurtele kandadele. Seni on seda tehtud eeskujulikult, sest Sociedad on liiga liider.

Eelmisel kuul Real Madridi vastu väärtusliku punkti teeninud Sociedad saavutas seekord võõral väljakul Real Betisi üle 3:0 võidu. Enne mängu oli Sociedadil kaheksa ja Betisil üheksa punkti ehk oli selge, et võitja murrab liidrikohale. See õnnestus Sociedadil. Viik oleks meeldinud eelkõige Villarrealile, kes oli ainuliider.

Sociedad haaras juhtohjad enne poolajavilet, kui Mikel Oyarazabali tsenderduse realiseeris tabamuseks Portu. Teisel poolajal skooris Oyarazabal penaltist, mille teenis Alexander Isak, ning mõned minutid enne lõpuvilet säras endine Manchester Unitedi mängija Adnan Januzaj. Manuel Pellegrini juhendatav Betis oli kolmandat korda murtud.

Elche sai võõrsil 2:0 võidu Deportivo Alavesi üle ning Huesca mängis kodus 2:2 viiki Real Valladolidiga. Seejuures on Huesca ja Valladolid ainsad meeskonnad Hispaania kõrgliigas, kellel on tänavusel hooajal võiduarve avamata. Valladolid on teinud kolm ja Huesca koguni viis viiki.

Tabeliseis üleval on väga pingeline, sest esikuuik mahub ainult ühe punkti sisse. Sociedad ja Villarreal on kuue mänguga kogunud 11 punkti, kuid parem väravate vahe annab eelise Sociedadile. Real Madrid, Getafe, Cadiz ja Granada on kogunud kümme silma, kuid Real, Getafe ja Granada on oma punktisumma saavutanud viie mänguga.

Deportivo Alaves - Elche 0:2 (0:1)