Slavia naaseb karukoopast hinnalise võiduga, kolm kodumeeskonda said napi edu kätte (0)

Slavia võtab Türgist koju kaasa hinnalise edu. Foto: Scanpix / AP Photo

Konverentsiliiga kaheksandikfinaalide avamängudes sai võõrsilt hinnalise võidu kirja Praha Slavia, kes alistas Istanbuli karukoopas Türgi mulluse pronksiklubi Fenerbahce 3:2.

Skoori avas esimese poolaja viimase minuti alguses Ibrahim Traore, saates postist tagasipõrkunud palli külmavereliselt türklaste võrku. Fenerbahce vastas 58. minutil, kui kreeklane Dimitrios Pelkas vormistas lähilöögiga väravaks Ferdi Kadioglu ilusa eeltöö.

Kodufännide rõõm kestis siiski vaid loetud minutid, enne kui Slavia taas Ülkeri staadioni vaigistas ja seda suisa kahekordselt. Esmalt viis Oscar Dorley külalised juhtima, kasutades kauglöögiga ära segaduse Fenerbahce karistusalas ning väravavahi Altay Bayindiri ebaõnnestunud väljatuleku.

Pall pandi keskringist mängu ja eelmisest tabamusest oli kulunud alla kahe minuti, kui Slavia taas nõelas - seekord mängiti Bayindiriga silmitsi Ondrej Lingr ja Tšehhi noortekoondislase täpne löök kasvatas külaliste edu juba kahele väravale. Lõpu eel suutis Kadioglu tugeva rikošeti abiga siiski ühe värava tagasi lüüa, mis jätab kordusmängu eel ka Fenerbahcele edasipääsuks igati reaalsed võimalused.

Viini Rapid alustas kodus Vitesse vastu nimele kohase kiirusega, sest kõigest 33 sekundiga oli pall hollandlaste väravas. Kulus veel veerand tundi ja avavärava sünnis samuti olulist rolli mänginud Marco Grull kasvatas edu juba kaheväravaliseks. Seejärel Rapidi hoog siiski rauges ning 65. minutil ulatas külalistele päästerõnga paremkaitsja Filip Stojkovic, kes sai teise kollase kaardi ja eemaldati. 74. minutil lõi Vitesse ründaja Lois Openda ühe värava tagasi, kuid Rapid suutis vähemuses mängides võidust siiski kinni hoida.

Minimaalse eduga lähevad kordusmänguks võõrsil ka Midtjylland ja Hollandi kõrgliigas teist kohta hoidev PSV. Taanlased asusid avapoolajal juhtima ja suutsid PAOK-i üsna võimalustevaeses mängus lõpuni nullil hoida, PSV sai kiire algedu kätte juba 11. minutil ega lasknud Tel Avivi Maccabil samuti oma väravale ohtlikuks saada. Nii PAOK-i kui ka Maccabi saldoks jäi võõral väljakul 90 minuti jooksul vaid üks raamidesse lennanud pealelöök.

Fenerbahce - Praha Slavia 2:3 (0:1)
58. Dimitrios Pelkas, 83. Ferdi Kadioglu - 45. Ibrahim Traore, 62. Oscar Dorley, 64. Ondrej Lingr

Midtjylland - PAOK 1:0 (1:0)