Sir Alex Ferguson, Sir Bobby Charlton ja nüüd Marcus Rashford: Unitedi ründaja teenis audoktori kraadi (0)

Foto: Marcus Rashfordi Twitter

Manchester Unitedi ja Inglismaa koondise ründaja Marcus Rashfordile antakse Manchesteri ülikooli poolt audoktori kraad.

Rashfordi algatusel viidi läbi üliedukas kampaania, et valitsus jagaks vajajatele koolivaheajal tasuta toidupakke. Samuti aitas noor ründemees FareShare heategevusorganisatsioonil raha koguda koroonaviiruse pandeemiast tingitud vaeslastele toidu pakkumiseks. Selle koostöö tulemusel koguti kokku 22 miljonit eurot, mis võimaldas pandeemia ajal igal nädalal jagada 3,9 miljonit toidupakki kõige haavatavamatele peredele.

15. juunil andis Rashford sellele kampaaniale veelgi hoogu juurde, kirjutades südamliku kirja Ühendkuningriigi valitsusele, kus kasutas oma isiklikke kogemusi suurenevate toidupankade ja järelkoolide vajalikkuse osas.

Audoktori kraad on ülikooli kõige kõrgem auhind, mis antakse Rashfordile tema tähelepanuväärse kampaania eest vaesuse vastu ja väljapaistvate sportlike saavutuste eest. Selle teene eest saab temast ka ülikooli kõigi aegade noorim aumärgi teenija. Varasemalt on selle kraadi välja teeninud veel Sir Alex Fergusoni ning Sir Bobby Charlton.

REKLAAM

Rashford: "See on uhke päev nii minu enda kui ka minu pere jaoks. Kui vaadata suuri nimesid, kellele on varem antud audoktori kraad, siis ma olen lihtsalt sõnatu.  Meil on veel pikk tee ees, et võidelda  vaesuse vastu, kuid sellise tunnustuse saamine tähendab, et liigume õiges suunas ja see tähendab mulle palju."

Manchesteri ülikooli president ja asekantsler professor Dame Nancy Rothwell audoktori kraadi andmisest Rashfordile: "Marcus on erakordne noormees, kel on erakordne andekus ja edasiviiv jõud, mis ulatub jalgpalliväljakust kaugemale. Tema töö heategevuseks ja kõrgetasemeline kampaania ei aita mitte ainult lugematul arvul noori meie oma linnas, vaid kogu riigis.

Meie ülikooli tuum on sotsiaalne vastutus ning selline kodanikujulgus ja kohusetunne on midagi, mida võime Marcusega uhkusega jagada. Seetõttu on ülikoolil hea meel teha Marcusest meie kõigi aegade noorim aumärgi saaja." 

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK