Shein sai alustamisest teada päev varem: aimasin juba ette, et üks võimalus selles aknas tuleb (0)

Rocco Robert Shein sai karjääri kolmandas A-koondise mängus platsil olla üle tunni. Foto: Brit Maria Tael

Igapäevaselt Hollandi kõrgliigas mängiv 19-aastane poolkaitsja Rocco Robert Shein kuulus Balti turniiri kohtumises Leeduga esmakordselt Eesti A-koondise algkoosseisu ja sai kirja 65 minutit. Varem vaid kahel korral A-koondises platsile pääsenud Sheini sõnul oskas ta algrivistuse debüüti ette aimata ja oli selleks kenasti valmis.

"Esimene mäng põhis, võitsime 2:0. Võib-olla mingid asjad võinuks paremad olla, aga üldiselt olen rahul. Alustamisest sain teada mängueelsel päeval, treenerid ütlesid ja näitasid, mida on vaja teha. Tänu sellele olin mentaalselt valmis, sain hakata varakult mängu peale mõtlema," sõnas Shein.

Enda sõnul aimas ta ette, et kolmapäeval peatreener Thomas Häberli teda Lätis platsile ei saada, sest alles kaks päeva varem ehk esmaspäeval oli ta Hollandi esiliigas Utrechti duubli eest rüganud tervelt 83 minutit ja teistest seetõttu päevajagu hiljem koondise juurde jõudnud. "Mõtlesin juba enne, et üks selline ikka tuleb. Leedu vastu tuli võimalus. Tiim võttis mu kohe väga hästi alustajana vastu, sain hästi mängu sisse sulanduda ja olin omas rollis. Nagu öeldud, alati saab paremini, aga esimese korra kohta okei mäng."

Eelmisel hooajal Utrechti esindusmeeskonna eest Eredivisies kahes mängus platsile saanud Shein on sel hooajal väljakul käinud juba neljas kõrgliigamängus, neist eredaimana väärib märkimist 24-kordse Hollandi meistri PSV vastu tehtud poolaeg. "Esimest korda välismaal on ikka raske, aga kohanemine oli kiire. Sel hooajal olen veel sammu kõrgemale teinud, sellega olen rahul. Kui treener paneb PSV vastu poolajaks sisse, läheb enesekindlus üles. Ta räägib, usaldab. Kindlasti tuleb veel rohkem mänge, kus tuleb end tõestada."

REKLAAM

Shein oskab välja tuua nii selle, milles ta on Hollandis suurima hüppe teinud, kui ka enim järeleaitamist vajava poole. "Palliga mängus on kindlasti suur areng olnud. Kaitsetööga peab veel tegelema. Loomulikult tuleb ka kõike muud veel paremaks lihvida," sõnas ta.

Koondiseaastat pidas Shein õnnestunuks. "Võit oli kõige tähtsam, et koondiseaken ja aasta hästi lõpetada. D-divisjonist saime välja, nüüd peame C-sse püsima jääma või miks mitte ka ülespoole minema. Teeme selle kallal tööd. Meeskonnavaim oli väga hea, kõik tahtsid võita ja võitlesid. Hea pingutus!" kiitis Shein.

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK