Šeike tribüünil ei istu ehk midagi on Newcastle United õigesti teinud (0)

Newcastle Unitedi mehed Jacob Murphy ja Kieran Trippier. Foto: Scanpix / Lee Smith / Action Images / Reuters

Värske "Udune Albion" võtab pulkadeks Inglismaa kõrgliigas 3. kohta hoidva Newcastle Unitedi elu ja olu. Soccernet.ee ajakirjaniku Kristjan Jaak Kanguri külalisel Toomas Varal on oma arvamus nii Saudi Araabia omanikest kui kaasnevast mainest. Midagi tehakse siiski ka õigesti.

"Njuuka fännid oleks uue omanikuna vanakuradi enda ka tervitades vastu võtnud. Seal oleks võinud [Jevgeni] Prigožin ka tulla oma Wagneri meestega, öelnud, et me oleme uued omanikud. Nad oleks Mike Ashley ükskõik kelle vastu vahetanud," hakkas Vara mõttelõnga harutama.

"Kogu see Saudi Araabia taust, olgem ausad, see ei ole väga ilus. Seal on kaks poolt. Üks on see, et saudiaraablased on iseenesest väga tundlik teema. Ja teine on see, et sa oled maailma kõige rikkam klubi ja juba täna, oled ainult Alexander Isaki ostnud, tulevad sulle tänaval mehed vastu, kes ütlevad, et niimoodi võib igaüks endale tiitleid osta. Tiitlitest pole veel juttu.

Ma oleks eelistanud sellist lihtsat tagasihoidlikku inglise miljardäri, kes oleks öelnud, et ma ka natuke panen klubisse sisse. Fännid oleks olnud õnnelikud, kui mingi omanik oleks öelnud, et neil on nüüd ambitsioon taaskord. Selles mõttes ma sada protsenti rõõmus ei ole. Saan aru küll, et nüüd hakkab palju juhtuma, aga ma oleks olnud ka palju tagasihoidlikuma lahendusega nõus," lõpetas Vara.

REKLAAM

"Ega see omanike taust on huvitav ka. Selge see, et raha neil on, aga et just nagu Chelsea puhul nägime hästi selle ära, et tuli ameeriklasest omanik, kes hakkas jube palju ise korraldama. Todd Boehly nimi käis ees ja taga kogu aeg, keda me võiks tuua, mis treenereid," meenutas Kangur. "Saudidel tundub olevat rohkem selline suhtumine, et te lihtsalt öelge, palju raha on vaja, te tehke oma jalgpalli asja, te jagate seda. Kui me jätame selle moraalse tausta kõrvale, see on puhtalt klubi omanikena pluss."

"Nad on käitunud õigesti. Nad on käitunud kavalalt või targalt, kuidas iganes me vaatame seda," on Vara nõus. "Seal on see omanike suhe selline 80/10/10, kohalikke investoreid on ka. Ja me näeme reaalselt, kuidas Amanda Staveley ja see keerulise nimega mees (Mehrdad Ghodoussi - toim.) on kogu aeg tribüünil. Nende kommunikatsioonis esimesest päevast peale oli jutt, et kui tullakse investeerima klubisse, siis see ei tähenda ainult mängijate ostmist. See tähendab kogu kogukonda, kogu infrat, kõiki neid asju.

"Klubi iga-aastane panus sinna väikse regiooni majandusse on umbes 300-400 miljonit naela, mis on klubi kaudu tekkiv käive - töökohad pluss mingid maksud. See klubi on selles regioonis nii tähtis, nemad said sellest väga hästi rahu. Neil pole vaid need 52 tuhat fänni, kes iga nädal või üle kahe nädala staadionil käivad, vaid nad said aru, et peavad ennnast heade inimestena maha müüma ka kogu sellele regioonile. Ja nad on seda teinud.

Ehk neid šeike endid seal tribüüni peal väga näha ei ole. Nad tõepoolest ei füüsiliselt ega nähtavalt pole sinna sekkunud, eks nad on õppinud ka. Nad teavad, kuidas maailm sportswashing'u (poliitiline mainekujundus läbi sporti tehtud investeeringute) peale vaatab," lõpetas Vara.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK