Säh! Püssirohuta Real Madrid sai kätte hooaja esimese kaotuse (2)

Luka Modric (paremal) panustas küll väravaga, aga sellest jäi täna väheks. Foto: Scanpix / Susana Vera / Reuters

Hispaania kõrgliiga 13. mänguvoor pakkus põrgupiinu Real Madridi fännidele, sest kaheksandat kohta hoidev Rayo Vallecano napsas võidupunktid endale. Sealjuures õnnestus kohtumise otsustanud penalti alles teisel katsel.

Kodumeeskond läks kohtumist juhtima juba 5. minutil, kui positsioonirünnaku järel pääses ühe puutega paigutama Santi Comesana. Pool tunnikest hiljem pani Fran Garcia jala taha Marco Asensiole, VAR tõttas appi fikseerima ning penaltipunktilt virutas vastuvärava Luka Modric. Avapoolaja seiklused sellega lõppenud polnud, sest 41. minutil viis Eder Militao Real Madridi mehed juhtima. Törts hiljem virutas Alvaro Garcia üle puusa tagasi ning poolajapausiks oli seis 2:2.

Matši võtmehetk sündis teise poolaja keskpaigas, kui Daniel Carvajal mänguvahendit käega mängis. Taaskord tegid oma etteaste telekamehed, kes lubasid Oscar Trejol penaltipunktile minna. 34-aastase argentiinlase löök ebaõnnestus aga totaalselt ning Thibaut Courtois jättis värava esialgu puhtaks. Telekamehed tulid taas mängu, sel korral väitega, et belglane oli penaltilöögi hetkel joonest üle astunud. Niisiis virutas Trejo uuesti ja sel korral pani väravanurka pandud pall võrgu sahisema - 3:2!

Viimati Real Madridi 2019. aasta aprillis alistanud Rayo Vallecano paikneb 21 silmaga Hispaania kõrgliiga kaheksandal tabelireal. Eriline hoog on sisse saadud just viimasel ajal: kolm viimast matši on lõppenud võidukalt, viimane kaotus jääb kuu aja taha.

Hooaja esimese kaotuse saanud valitsev meister jätkab aga teisel pulgal, Barcelonast jäädakse maha kahe silmaga. Muremõtteid on Real Madridi meestel mõlgutada küll, sest nii Karim Benzema kui ka Toni Kroosi puudumisel ohustati Stole Dimitrievski väravat päriselt vaid kahel korral. Palli vallati siiski enam - 55 protsenti ajast.

Rayo Vallecano - Real Madrid 3:2 (2:2)
5. Santi Comesana, 44. Alvaro Garcia, 67. pen. Oscar Trejo - 37. pen. Luka Modric, 41. Eder Militao

Eemaldamine: 61. Andoni Iraola (Rayo Vallecano peatreener)