Ronaldo saatis Hollandi koju (0)

Vaatamata teoreetilisele võimalusele, mis Hollandil enne B-alagrupi viimase vooru kohtumisi edasipääsuks oli, ei suudetud seda ära kasutada ning 1:2 kaotus Portugalile pani nende jaoks finaalturniirile punkti.

Hollandi jaoks algas kõik nende poolt soovitud stsenaariumi järgi, kui eelmises kahes mängus pingilt alustanud Rafael van der Vaart täna algkoosseisu kuulumist ja kaptenipaela kandmist juba 11. minutil väravaga tähistas.

Arjen Robbenilt söödu saanuna tulistas poolkaitsja palli vasaku jalaga 20 meetri pealt värava tagumisse nurka ning 1:0 oli tõsiasi. Kuna teises kohtumises asus juhtima ka Saksamaa, lahutas Hollandit edasipääsust vaid üks värav.

Olukord muutus aga nii Harkivis kui ka Lvivis ja seda ainult Oranje kahjuks. Taani viigiväravale järgnes sama tegu Portugalilt, kui Cristiano Ronaldo sai 28. minutil Joao Pereiralt imelise söödu kaitsjate selja taha, kust mees Maarten Stekelenburgiga vastamisi sattudes palli külmavereliselt Hollandi väravavõrku lükkas.

Avapoolaeg kulges edasi mõlemapoolsete ürituste saatel, kuid mida minut edasi, seda paremaks Portugali mäng muutus, ent esialgu rohkem tabamusi ei sündinud.

Teine kolmveerandtund kuulus täielikult Pürenee poolsaarelt pärit meeskonnale ning Hollandit üritas küll vee peal hoida puurilukk Stekelenburg, kuid lõpuks ei suutnud enam seda ka tema. 74. minutil sai Ronaldo Nanilt suurepärase söödu, misjärel Real Madridi ründaja Gregory van der Wieli kohvile saatis ja nahkkera südamerahus raamide vahele veeretas, viies Portugali 2:1 juhtima.

Holland suutis pärast seda veel vaid kolm reaalsemat võimalust tekitada, kui van der Vaarti löök 20 meetri pealt posti lendas, Klaas-Jan Huntelaari sooritus 13 meetri pealt paari meetri jagu mööda lendas ja Robin van Persie kaitsjate selja taha pääsedes ebatäpse löögi sooritas - see kõik aga neid ei aidanud.

Omalt poolt üritas ka Portugal veel eduseisu suurendada, kuid nende rohkemaarvulised katsed ei toonud samuti tulemust, millest hoolimata aitas 2:1 võit nad B-alagrupist teisena edasi - veerandfinaalis tuleb seega vastamisi astuda Tšehhiga. Hollandi jaoks tähendas kaotus aga finaalturniiril nulli peale jäämist ja kojusõitu.