Real ja Leipzig lustisid, aga kui Benzema naasis, siis Werner lonkas ära (0)

Timo Werner sai MM-i eel vigastada. Foto: Scanpix / Jan Woitas / dpa / picture alliance

Meistrite liiga hooaja alustuseks kodus Donetski Šahtarile 1:4 alla jäänud ja kahe vooru järel ainsagi punktiga olnud alistas alagrupiturniiri viimases mängus Šahtari 4:0, tagades lõpuks nelja järjestikuse võiduga kindlalt edasipääsu.

Leipzig tegi tänavusele hooajale kohutava alguse, kaotades lisaks esimestele euromängudele ka Saksamaa superkarikafinaalis ning võites viiest Bundesliga mängust ainult ühe. Kannapööre saabus pärast seda, kui Domenico Tedesco asendati septembris treeneripingil endise Dortmundi juhendaja Marco Rosega.

Kuigi algus oli konarlik ka Rose palkamise järel, tuldi lühikese ajaga mõõnast välja ning praeguseks püsib meeskond kõigi sarjade peale juba kümme mängu järjest kaotuseta, võites neist koguni kaheksa. Meistrite liigas tähendas see Glasgow' Celticu kahel korral alistamist, eelmise nädala magusat võitu Real Madridi üle ning nüüd ka Šahtarile kahe kuu taguse võla tasumist.

Poolas peetud korduskohtumise eel oli pinge õhus, sest Šahtari võit viinuks alagrupist teisena edasi hoopis nemad. Leipzig ei jätnud aga võõrustajatele seekord erilist sõnaõigust, kui Christopher Nkunku nad varakult ette viis ning teisel poolajal lisati 68. minutiks veel kolm väravat.

F-alagrupi võitmiseks Leipzigi neljast järjestikusest võidust siiski ei piisanud, sest Real Madrid ei vääratanud viimases voorus Glasgow' Celticu vastu. Varased penaltid viisid valitseva tšempioni varakult 2:0 juhtima ning lõppseisuks kujunes 5:1, mis säilitas Reali ühepunktilise edu.

Reali ja Prantsusmaa koondise fännidel on põhjust rõõmustada ka selle üle, et värske Ballon d'Ori võitja Karim Benzema naasis vigastuspausilt, sekkudes 64. minutil vahetusest. Jalga ta veel siiski valgeks ei saanud.

Seevastu Saksamaa poolehoidjad said murettekitavaid uudiseid, kui Leipzigi ründaja Timo Werner juba 19. minutil väljakult minema lonkas.