Rannajalgpallikoondis alustas sõprusturniiri võidukalt (lisatud pildigalerii) (0)

Eesti rannajalgpallikoondis. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti rannajalgpallikoondis pidas täna aasta esimese kodumängu, kui Pärnus toimuva sõprusturniiri avakohtumises alistati Tšehhi 9:7.

Esimene kolmandik kujunes väga tasavägiseks, kui vaheajapausile siirduti tänu Kristian Marmori kahele ning Ragnar Rumpi ja Rasmus Munskindi ühele tabamusele 4:3 eduseisus. Eestlased mängisid üheväravalise eduseisu välja ka 6:5 seisuga lõppenud teisel kolmandikul, mil skoori tegid Sander Lepik ja Joonas Laurits. Eesti jaoks oli eriti edukas aga mängu viimane kolmandik, kui oma teise lõi Rump ja kübaratriki vormistas Lepik. Kokkuvõtes saigi Eesti kirja kindla kaheväravalise võidu.

Rannajalgpallikoondise peatreeneri Aleksei Galkini sõnul oli tänase kohtumise näol tegemist võrdsete vastasseisuga: "Teadsime, et meid ootab ees raske mäng ning Tšehhi näitas juba eelmisel aastal, et nad annavad raskeid lahinguid. Kuigi hooaja alguse tõttu ei olnud mängupilt veel ideaalne, olid mõlemad võistkonnad mängus sees. Arvan, et meile tõi edu täna hea distsipliin, eriti mängu lõpus seisu kaitstes: Tšehhi ei andnud viimase sekundini alla. Kõige tähtsam on see, et saime kirja võidu ja lõime üheksa väravat."

Koondist ootab sõprusturniiril ees veel kaks kohtumist: homme, 21. mail, minnakse vastamisi Taaniga ning päev hiljem, 22. mail, pannakse turniirile punkt kohtumises Lätiga. "Minu soov on järgmise kahe kohtumisega näha, et mängupilt paraneb. Homne mäng on väga põhimõtteline, sest kaotasime Taanile möödunud aastal ja soovime kindlasti comeback'i teha. Arutame, mida tänasest õppida ja homses mängus paremini teha ning läheme võidu peale välja," seletas Galkin jalgpall.ee-le.