PSG kuldne kolmik töötas õlitatult, Nice'il jätkuvalt hädasid (0)

PSG resultatiivne kolmik. Foto: Scanpix / Stephane Mahe / Reuters

Nädalavahetusel peeti Prantsusmaa kõrgliiga 31. mänguvooru kohtumisi. PSG ridades said kübaratrikiga maha Neymar ja Mbappe, Lens ja Nice korjasid ühtekokku kolm punast kaarti.

Clermontile külla sõitnud PSG asus kohtumist juhtima 6. minutil, kui täpne oli Neymar. Kümmekond minutit hiljem pani Kylian Mbappe palli pehme tõstega taaskord üle väravajoone. Avapoolaja lõpus näidati ka ise haavatavuse märke, sest Jodel Dossoul õnnestus kodumeeskonna kaotusseis minimaalseks viia.

Teisel kolmveerandtunnil pani PSG hoogsama käigu sisse ning põrutas veel neli väravat: kaks läks Neymari ning kaks Mbappe arvele. Lionel Messi jagas ühtekokku kolm väravasöötu. Tabeli tipus paiknev PSG hoiab jätkuvalt kindlat edumaad. 28 punkti kogunud Clermont on ohutsooni piirimail.

Lens ja Nice madistasid seevastu tüki tulisemalt. Juba 17. minutil jäi kodumeeskond vähemusse, sest Massadio Haidara rammis palli näppama läinud Youcef Atali hooletult maha. Vaatamata arvulisele vähemusele suutis Lens oma paremuse siiski maksma panna.

Teisel poolajal tegid kõigepealt skoori Arnaud Kalimuendo ja Cheick Doucoure. Siis jäid ka Nice'i read ühe palluri võrra harvemaks. Lens skooris veel, tehes lõpptulemuseks 3:0. Ja et tort ei jääks kirsita, siis võttis ka külalismeeskonna kapten Dante üleminutitel punase kaardi.

Vahepeal head hoogu näidanud ning mõne vooru eest PSG alistanud Nice jäi neljandat mängu järjest võiduta. Lens sai aga agaralt mõne pulga võrra kõrgemale ronida ja paikneb kaheksandal pulgal.

Lorient - Saint Etienne 6:2 (2:2)
42. pen., 86. Terem Moffi, 45+1., 65. Ibrahima Kone, 61. Enzo Le Fee, 89. Quentin Boisgard - 4. Denis Bouanga, 22. Arnaud Nordin

Eemaldamine: 68. Yvan Neyou (Saint-Etienne)

Reims - Rennes 2:3 (0:2)
60. Maxime Busi, 81. Jens Cajuste - 39., 43. Benjamin Bourigeaud, 58. Martin Terrier

Realiseerimata penalti: 78. Moussa Doumbia (Reims)

Clermont - PSG 1:6 (1:2)