Prantsuse-Poola palagan sai punaste tõttu enneaegse lõpu. Kumb rohkem toorutses ja kas süüdi oli hoopis peatreener? (0)

Prantsusmaa ja Poola mäng läks inetuks ning lõppes enneaegselt. Foto: Ekraanitõmmis videost

Prantsusmaal toimunud U18 noormeeste turniir lõppes ühepoolse kaardisajuse duelliga võõrustaja ja Poola vahel. Kuna 77. minutil võttis juba neljas prantslane punase kaardi, siis lõpetati matš enneaegselt. Pärast kohtumist süüdistasid mõlema meeskonna juhendajad toimunus vastaseid, kes olevat tegutsenud liiga toorelt.

Kohtumine algas Poola jaoks soodsalt, sest juba 5. minutil mindi juhtima. 20 minutit hiljem leiti end siiski kaotusseisust, sest prantslastel õnnestus kahe tabamusega vastata. Poolajapausile mindi 2:2 viigiseisul. Korralik palagan jäeti seega teise kolmveerandtundi.

55. mänguminutil nägi enda teist kollast suud pruukinud Ilyes Housni, kuus minutit hiljem tabas sama saatus olukorda hiljaks jäänud Jeanuel Belociani. Sellest sai Poola indu juurde ning 70. mindi3:2 ette. Kaks minutit hiljem jättis kolmanda pallurina teise kollase kaardi saanud Malang Gomis omad koguni kolme mängija võrra vähemusse. Lõppakord saabus viis minutit hiljem, kui Darnell Eric Bile kaotas pea ning libistas poolakale robustselt sisse, andes talle lisaks ka korraliku peavopsu - otse punane.

REKLAAM

Eesti U18 koondise peatreener Joel Indermitte lausus Õhtulehele, et jõudis tribüünile teiseks poolajaks. Tema sõnul võis säärane kohtumise lõpp olla Prantsusmaa koondise peatreeneri Bernard Diomede'i kätetöö, kuigi midagi kindlat olukorrast välja lugeda polnud võimalik.

"Minut varem kutsus ta mängija enda juurde ja siis tegi ta kohe sellise asja. Prantsusmaa võis võtta viimase punase treeneri juhiste järgi," käis Indermitte Õhtulehele välja. "Sealt võis midagi üleval olla, aga samas mängis Poola küllaltki agressiivset jalkat, mis lõhkus Prantsusmaa mängu ja nii kadus neil distsipliin ära."

Poola agressiivset mängu süüdistas juhtunus ka Diomede ise. Tema väitel  polnud mängus enam sõpruskohtumise hõngu, vaid poolakad maksid kätte suvel U17 finaalturniiril saadud 1:6 kaotuse eest. "Tundsime viimase kohtumise eel teatavat pinget, sest ilmselgelt polnud Poola saanud üle EM-il saadud 1:6 kaotusest ning tahtis kätte maksta. Meid provotseeriti algusest peale ning kõlasid sõnad, mida poleks pidanud kuulma. See polnud enam sõpruskohtumine," kommenteeris Prantsusmaa koondise peatreener alaliidu koduleheküljele vahendusel.

"Hoiatasime mängijaid kohtumise eel, kuid neil puudub säärane kogemus, nad langesid lõksu ja kartsid vigastada saada. Kollased kaardid kuhjusid, minu hinnangul polnud kõik õiglased, mis omakorda tõid kolm punast kaarti," lisas Diomede. "Viimane punane kaart, mis viis mängu katkestamiseni, oli lubamatu ning mängija teab seda ise ka. See mis juhtus, ei tohi kunagi korduda!"

Diomede'i sõnul ei pääse üle piiri läinud pallurid karistusest ning mõne puhul võib see ka tähendada koondiseukse igavest sulgumist. "Mõni ei pruugi Prantsusmaa koondisesse naasta. Teised näitasid kohtumise lõpus head suhtumist, proovisid mängu maha rahustada. Peame rahulikult analüüsima, kes käitus õigesti ja kes valesti," lisas ta väljaandele L'Equipe.

Poolakate juhendaja Wojciech Kobeszko leidis mõistagi, et tema hoolealused ei teinud midagi valesti. "Prantslastel oli närv püsti, võib-olla ei oodanud nad meilt nii kõva vastuhakku. Läks väga tuliseks, vahepeal oli platsil lausa põrgu lahti - nagu sõjas oleks olnud. Meie poisid suutsid emotsiooni kontrollida, prantslased mitte," lausus Kobeszko intervjuus veebilehele Sport.pl.

Tema nägemus kaartidest oli järgmine: "Esimene tuli kahe kollase eest, aga meie mängijaid rünnati pahatathtlikult ja räigelt. Ühegi kaardi puhul ei saa mingist vastuolulisusest rääkida. Emotsioonid lõid lõkkele. Minu meelest on poisid aplausi väärt, et suutsid oma närve talitseda," märkis Kobeszko.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK