Prantslased ja šveitslased purustasid väravavõrkude asemel särke (0)

A-alagrupi viimases voorus tegid Prantsusmaa ja Šveits mõlemat meeskonda rahuldava 0:0. Kui korraldajatele kindlustas see alagrupivõidu, siis Šveitsile teise koha.

Avapoolaega võis tinglikult kutsuda Paul Pogba šõuks. Kui esimene hea võimalus langes nurgalöögi järel šveitslastele, siis seejärel hakkas möllama Torino Juventuse poolkaitsja, kes tegi üpris lühikese perioodi jooksul kolm ohtlikku pealelööki. Esmalt puterdas Yann Sommer püütava palli latti, seejärel tegi puurivaht ise suurepärase tõrje ning veerandtunni täitudes pani Pogba pommlöögi vasaku jalaga põiklatti.

Kui esimene poolaeg oli veel kõrgetempoline, siis viimased 45 minutit olid see-eest kui öö ja päev ning oli paista, et mõlemat meeskonda skoor rahuldab. Enim kõneainet pakkus hoopis erineva mänguga seotud inventuuri kehv kvaliteet - ribadeks läksid nii umbes neli Šveitsi mängija särki kui ka mängupall.

Aga kõige tähtsam ehk Šveitsi kaitse suutis mõne erandiga enda read tervena ja korras hoida. 57. minutil mängis Antoine Griezmann hästi seina Andre-Pierre Gignaciga, kuid Atletico Madridi ründaja löök läks liialt keskele ning Sommer tõrjus palli üle lati. Kümmekond minutit enne mängu lõppu värises kolmandat korda latt, kui Dimitri Payet sai Moussa Sissoko eeltöö järel hästi löögile.

Šveits - Prantsusmaa 0:0 (0:0)

Hoiatused: 25. Rami
Peakohtunik: Damir Skomina

Prantsusmaa: Lloris, Sagna, Rami, Koscielny, Evra, Cabaye, Sissoko, Pogba, Griezmann (77. Matuidi) , Gignac, Coman (63. Payet).
Varus: Jallet, Matuidi, Costil, Mandanda, Giroud, Mangala, Payet, Martial, Digne, Schneiderlin, Kante, Umtiti.

Šveits: Sommer, Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodriguez, Behrami, Džemaili, Xhaka, Shaqiri (79. Fernandes), Embolo (74. Seferovic), Mehmedi (86. Lang).
Varus: Moubandje, Derdiyök, Elvedi, Zakaria, Tarashaj, von Bergen, Seferovic, Lang, Frei, Hitz, Bürki, Fernandes.