Portugali kangelane hakkab Venemaal end leidma (video iluväravast!) (0)

2016. aasta EM-i finaalis mälestusväärse ilutabamuse lajatanud Ederi karjäär pole sellele väravale vääriliselt jätkunud, aga nädalavahetusel sai ta Venemaa kõrgliigas maha samamoodi tehniliselt väga filigraanse sooritusega.

Kolme suve taguses finaalis kangelaseks kerkinud Eder mängis pärast seda hooaja Lille'is ja nüüd alustas 31-aastane ründaja teist hooaega Moskva Lokomotivis. Pärast oma karjääri kõige tähtsamat hetke on tema saldoks olnud 65 mängu, aga vaid 11 väravat.

Eile jäi Lokomotiv kodus Tambovi vastu kiirelt 0:1 kaotusseisu, aga just Eder oli see mees kes keeruka, kuid stiilse tabamusega peagi seisu viigistas. Juba esimese poolaja lõpuks särasid tablool Lokomotivi edunumbrid ja 2:1 võiduga ollakse kahe vooru järel nelja punkti peal.

2019/2020 Venemaa liigahooaja teine voor läks ajalukku sellega, et esimest korda olid seal kasutusel videokohtunikud. Seda mängus, kus Kaasani Rubin 90. minuti väravast 1:0 Moskva Dinamo alistas. Ühtlasi oli tegu vooru ainsa mänguga, kus pidi kohtunik välgutama punast kaart.