Portugal kindlustas koha EM-i finaalturniiril, Serbia jäi välja (0)

Euroopa meistrivõistluste valikturniiril selgusid täna, kes said B-alagrupist edasi. Edasipääsemise rõõmu jäid jagama Ukraina ja Portugal, Serbia peab sel korral turniiri vahele jätma.

Nii Serbia kui ka Portugal läksid tänastesse mängudesse teadmisega, et ainult võidust piisab edasipääsemiseks. Serbial sai ülesandeks juba edasi pääsenud Ukraina võitmine kodus, Portugal pidi võõrsil Luksemburgist jagu saama.

Mäng algas Serbia jaoks igati paremini. Dusan Tadic viis serblased juba üheksandal minutil juhtima ning kuna Luksemburg suutis Portugali veel viigiseisus hoida, oleks hetke olukord Serbia edasi viinud.  Ukrainal aga ei läinud kaua, et viigini tagasi tulla. 32. minutil viigistas seisu Roman Jaremtšuk ning samal ajal Luksemburgis läks Portugal Bruno Fernandese väravast juhtima.

Portugalil piisas edasipääsemiseks võiduks ning valitsev Euroopa meister ülemäära pingutama ei hakanud. Cristiano Ronaldo sai küll oma kohustusliku värava 86. minutil kirja ja kindlustas, et valitsev meister suurturniirilt kõrvale ei jää. Serbias leppisid meeskonnad 2:2 viigiga, Serbia eest oli veel täpne Aleksandar Mitrovic, aga Artem Besjedini värav kolmandal lisaminutil nullis kõik Balkani riigi lootused ära.

Serbia - Ukraina 2:2 (1:1)
9. pen. Dusan Tadic, 56. Aleksandar Mitrovic - 32. Roman Jaremtšuk, 90+3. Artem Besjedin

Luksemburg - Portugal 0:2 (0:1)