Põnevust täis Saksamaa: Dortmund jäi viimasele alla, Lewandowski päästis Bayerni (3)

Saksamaa üheksas mänguvoor algas tippude jaoks ebakindlalt: Bayern jäi Stuttgarti vastu kaotusseisu (millest küll välja tuldi) ning Dortmund alistus kodustaadionil Kölnile. kes sai kirja oma hooaja esimese võidu.

Kui mõelda jalgpalliklubidele, kes igatsevad kodufänne enim, siis tõenäoliselt meenub esimesena Dortmundi Borussia. Korduvalt maailma ühe parima atmosfääriga staadioniks nimetatud Signal Iduna Parki kodumeeskonnal pole viimasel ajal just kõige paremini läinud. Halb seeria algas juba eelmise hooaja lõpus, mil Dortmund suutis neljast kohtumisest vaid ühel kaotust vältida.

Käimasolev hooaeg algas küll kaunilt (3:0 Gladbach, 4:0 Freiburg, 3:0 Schalke), kuid nüüdseks on juba 180 järjestikuses minutit jäädud punktita. Kui novembri alguses suudeti Müncheni Bayerni vastu küll juhtima minna, siis lõpuks jäädi siiski 2:3 alla. Täna lõi tuneeslasest poolkaitsja Ellyes Skhiri neile kaks väravat ning kuigi Thorgan Hazard suutis ka ühe tagasi lüüa, siis lõppkokkuvõttes kingiti külalistiim Kölnile nende hooaja esimene võit.

Sarnaselt kehvasti algas ka liider Müncheni Bayerni matš, kui juba 20. minutil läks uustulnuk Stuttgart nende vastu juhtima. Kusjuures avapoolaja lõpuminutitel olid kodumehed lähedal ka eduseisu duubeldamisel, kuid hiljem tühistas VAR värava. Bayern tegi juhtunust omad järeldused ning lõi kaheksa minutiga kaks väravat tagasi. Teise poolaja lõpuminutitel sai oma jala valgeks ka "suvine" ost Douglas Costa.

Dortmundi Borussia - Köln 1:2 (0:1)