Põhja-Iirimaa maailmameistri vastu häbisse ei jäänud (0)

C-alagrupi kohad jaotanud lahingus sai Saksamaa 1:0 võidu Põhja-Iirimaa üle.

Valitseva maailmameistri Saksamaa peatreener Joachim Löw otsustas esimest korda sel turniiril kasutada "päris" ründajat ja usaldas Mario Gomezit, kelle selja taga moodustasid kuldse trio Mesut Özil, Mario Götze ja Thomas Müller. Nagu eeldada võis, domineerisid sakslased mängu täielikult.

Põhja-Iirimaa poolel leidus aga üks mees, kes keeldus niisama midagi kinkimast ja Michael McGovern tegi väravapostide vahel tõesti hiilgava mängu. Tema ja Mülleri duellist kujunes mängu kese.

Juba seitsmendal minutil ei realiseerinud Müller üks-ühele olukorda, 20 minutit hiljem jäi teele post ja veel õige pea ka latt. Götzegi raiskas mitu head šanssi, puutumatud ei olnud ka Özil ja Gomez - Saksamaa sooritas 90 minutiga 26 pealelööki, neist 10 raamidesse, McGovern tõrjus 8 palli.

Korra põhjaiirlaste väravavaht ikkagi üle mängiti. Pooltunni täitudes tegi Müller pika soolo karistusalla ja kattis osavalt palli, kuid ei läinud isekalt löögile, vaid jättis välja Mario Gomezile - EM-i eel koondisepildile naasnud mehe jalast värav sündis ja tema esimene värav Saksamaa särgis üle nelja aasta oli tõsiasi.

Põhja-Iirimaa jäi küll sisuliselt võimalusteta, kuid 0:1 kaotus peaks kõigi eelduste kohaselt neid siiski rahuldama - kolm punkti ja väravate vahe 2:2 on ilmselt piisav, et alagrupist kaheksandikfinaali pääseda. Sakslased said aga oma tahtmise ja võitsid alagrupi.

Põhja-Iirimaa - Saksamaa 0:1 (0:1)