Pochettino debüüt tõi vaid punkti, aga tõstis PSG-d tabelis (0)

Mauricio Pochettino alustas PSG-s viigipunktiga. Foto: Scanpix / Reuters / Gonzalo Fuentes

Prantsusmaa kõrgliiga 18. voorus sai Paris Saint-Germaini juhendajana tuleristsed Mauricio Pochettino, kuid debüüt tõi tema hoolealustele kõigest ühe punkti. Tabelitipp on siiski endiselt tihe, kolm esimest meeskonda mahuvad kolme punkti sisse.

Kodus mänginud Saint-Etienne asus 19. minutil juhtima, kui Romain Hamouma kasutas ära Idrissa Gueye eksimuse ja lükkas palli võrku. Kõigest kolm minutit hiljem viigistas aga Evertonist PSG-s laenul olev Moise Kean, kes on lühikese ajaga löönud Pariisi klubi eest juba kümme väravat. Ülejäänud mängu jooksul PSG küll domineeris, ent suutis luua vähe võimalusi ning need üksikudki lasid Angel di Maria ja Pablo Sarabia lõpuminutitel luhta.

Tabelis kerkis PSG tänu punktile ja heale väravate vahele siiski koha võrra, sest Lille kaotas kodus üllatuslikult 1:2 Angersile. Otsekui Ameerika mägedel liikuv Saint-Etienne, kes võitis kolm esimest mängu ja hoidis korraks tabelis isegi liidrikohta, ent kaotas siis järjest seitsmes voorus, on nüüd seitse mängu löömatuna püsinud. Tõsi, Claude Pueli hoolealused on neist seitsmest kohtumisest võitnud vaid ühe, ülejäänud kuues on tabelisse kirjutatud viigpunkt.

Tabelitipus jätkab vägevasse hoogu sattunud ja viimasest üheksast mängust kaheksanda võidu võtnud Lyoni Olympique, kes sai Memphis Depay kahe tabamuse toel 3:2 jagu Lensist. Hollandi koondise ründaja jõudis ühtlasi kahekohalise väravatearvuni, jagades Reimsi liidri Boulaye Diaga parimate väravaküttide tabelis teist kohta. Esikohal on 12 tabamusega PSG supertäht Kylian Mbappe.

Viimaste voorudega jõudsalt esitrio kannule rühkinud Rennes loovutas punkte 0:0 viigiga Nantes'i vastu, võõrustajate juhendajana sai silma pähe Raymond Domenech. Ehkki ka Monaco lõi tugeva teise poolaja toel kümnekesi jäänud Lorientile viis väravat, sai vooru suurima võidu kirja Strasbourg, kes klohmis tabeli punast laternat Nimesi koguni 5:0. Tabeli viis viimast meeskonda mahuvad siiski kõigest viie punkti sisse.

Saint-Etienne - PSG 1:1 (1:1)