Piht siirdus Itaaliasse Tunjovi koduklubisse (4)

Foto: Paide Linnameeskonna Facebook

Paide Linnameeskond ja Serie B klubi SPAL sõlmisid üleminekulepingu, mille kohaselt mängib ründaja Kristofer Piht kuni järgmise aasta juuni lõpuni Itaalias. SPAL-il on pärast esialgset laenuperioodi võimalik omandada Pihti mängijaõigused.

19-aastane Piht liitub esmalt SPAL-i Primavera võistkonnaga, kuid omab võimalusi ka põhimeeskonna treeningutele ja mängudele pääsemiseks. Teatavasti kuulub SPAL-i ridadesse ka Georgi Tunjov, kes pääses lõppenud hooajal klubi esindusmeeskonna eest platsile kümnes Serie A mängus, vahendab Paide Facebooki leht.

Piht liitus Paide Linnameeskonnaga Nõmme Unitedist 2017. aasta suvel ning tegi 16-aastasena oma Premium liiga debüüdi. Kokku on ta Järvamaa esindusklubi eest mänginud 57 Premium liiga mängus ja löönud 13 väravat.

Kristofer Piht: "Tahan tänada kõiki seniseid klubikaaslaseid ja poolehoidjaid, et olen saanud olla osa Paide Linnameeskonna viimaste aastate edusammudest. Eriti tänan treenereid ja kogenumaid mängijaid, kes on aidanud mul kohaneda täiskasvanute jalgpalliga. Soovin nüüd kasutada seda võimalust, pingutada siin ja õigustada SPAL-i juhtkonna ja treenerite usaldust, kes mulle selle võimaluse andsid."

REKLAAM

Paide Linnameeskonna president Veiko Veskimäe: "Kui klubi ajaloo esimene Euroopa liiga kohtumine oli oluline tähis klubi arengus, siis Kristoferi siirdumine Paide Linnameeskonnast otse Itaaliasse on klubi jaoks järjekordne oluline hinnang tehtud tööle.

Klubi üks olulisemaid strateegilisi eesmärke on noormängijate arendamine ja ettevalmistamine selleks, et nad oleksid suutelised astuma sammu edasi tippjalgpalli. Oleme sellesse palju panustanud, luues vajalikud tingimused ja arengule suunatud keskkonna.

Kristofer on hea näide, et olles mõned aastad tagasi Paidega liitununa veel täiesti lihvimata teemant, päädis töökus, usk ja kannatlikkus lõpuks läbilöögiga Premium liigas, millele järgnes loogilise arenguna uute võimaluste avanemine juba rahvusvahelisel areenil.

Kui viimastel aastatel on mitu meie noort välismängijat peale õidepuhkemist kohalikus liigas teinud sammu tugevatesse välisliigadesse, siis Kristoferi puhul on muidugi eriti hea meel, et treeneritetiimi ja mängija suurepärase koostöö tulemina sai teoks klubi ajaloos esimese Eesti poisi siirdumine tugevasse välisliigasse. See kinnitab, et asjaosaliste suure pühendumisega seni tehtud töö on olnud kvaliteetne ja jääme ootama juba järgmisi vilju, mis on juba küpsemas.

Kristoferile soovime saapamaal edu ja kannatlikkust ning usume, et ka Itaalia väravavõrgud hakkavad peagi ragisema!"

Paide Linnameeskonna spordidirektor Gert Kams: "Kristoferi areng on läbi hooaegade kulgenud tõusvas joones ning sellel hooajal tõusis ta meie meeskonna põhitegijate hulka. Ta on selgelt väljendanud soovi tippjalgpallis läbi lüüa ja on enda arengusse pidevalt panustanud. Klubina oleme suutnud noortele pakkuda head treeningkeskkonda ning arenguvõimalusi ja Kristofer on selle heaks näiteks. Kirsina tordil on tal võimalus ennast tõelises jalgpalliriigis tutvustada. Erilised kiidusõnad lähevad meie treeneritetiimile, kes mängijatega igapäevaselt palju vaeva näevad. Kerget jalga, Kristofer! Arrivederci!"

4 kommentaari

purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Palju noori rändab praegu Itaaliasse. Eks eestlaste ja itaalaste temperament on väga sarnane ja seetõttu võiks ju sobida.
Piret Sandberg   •  
(88.196.40.***)
Vägev! Väärt kogemuse saab igal juhul. Edu, jõudu!
Thugie   •  
(87.119.182.***)
Palju edu! Loodame, et murrab esindusse
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
tubli - tuult purjesse!!!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK