Peatamatud: City ei andnud "oma parimale sõbrale" armu ning korraldas väravatesõu (0)

Kui eile suutis üks tiitlifavoriit Liverpool maksimaalsed punktid teenida, siis täna kordas sama tulemust Manchester City, kes oli võõrsil 3:1 seisuga üle Bournemouthist.

Kaks erineval Inglismaa poolel paiknevat meeskonda pole oma ajaloo jooksul just väga tasavägiseid mänge näidanud. Nimelt on Pep Guardiola hoolealused tunnistanud kaheksas matšis ainult võite ning löönud keskmiselt üle kolme värava igas mängus - kusjuures ühepoolsemat duelli ei ole jalgpalli sünnimaal nähtud. Õnneamulett on olnud Briti välejalg Raheem Sterling, kes oli mängueelselt lükanud kaheksa palli Kirsside võrku.

Tänase päeva algus Vitaly Stadiumil ei erinenud suures plaanis varasematest:  esiteks andis Kevin De Bruyne täpse söödu Sergio Agüerole, kes palli kindlalt võrku lükkas, ning sai seega kirja oma 50. väravasöödu Premier League'is ja pisut hiljem lõi Sterling oma hooaja viienda tabamuse. Ka kapten David Silva jaoks oli mäng ajaloolise tähtsusega, kuna täna jooksis ta 400. korda taevasinises särgis platsile.

Väike lootusekübeke tekkis võõrustajatel, kui vahetusmees Harry Wilson keerutas karistuslöögist vapustavalt palli ristnurka. Teise poolaja esimestel minutitel oldi isegi ohtlikud ning viigivärav polnud kaugel, kuid lõpuks oli ikkagi argentiinlane Agüero see, kes oma elu 400. värava lõi. Tagantjärgi mõeldes peab Eddie Howe sellise seisuga rahul olema, kuna statistikanumbrid näitasid külaliste täieliku domineerimist: pallivaldamine oli 25-75, pealelööke tuli sinisärkidel poole rohkem ning sööte lausa kolm korda enam.

Bournemouth - Manchester City 1:3 (1:2)