Otsus: Esiliiga saab mängudega jätkata, liit toetab klubisid (2)

Nii Maardu Linnameeskond kui Tallinna Kalev võitlevad Premium liiga pääsme nimel. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti Jalgpalli Liit otsustas, et mängudega võivad jätkata ka Esiliiga meeskonnad. Seni olid rohelise tule saanud vaid kõrgliigad. Ühtlasi toetatakse klubisid finantsiliselt.

EJL president Aivar Pohlak selgitas, et nõupidamine alaliidu juhatuse ja klubidega lõppes ühise otsusega jätkata mängudega ka Esiliiga tasandil.

"Esiliiga vajab pärast kaheksa kuud väldanud hooaega sportlikku lõpplahendust eriti seetõttu, et on seotud Premium liiga ja selle oluliste sportlike ja majanduslike tähendustega," ütles Pohlak pressiteate vahendusel.

REKLAAM

Kohtumised jätkuvad vastavalt varasemalt koostatud ajakavale ehk kolmanda ringi lõpetamise järel tabel tükitatakse. Neljas ring toimub kohtadele 1-4 ja 7-10, tulenevalt vajadusest peetakse ka 5.-6. koha kohtumine.

Pressiteates selgitatakse, et Esiliigas mängivad kuus iseseisvat klubi tagavad oma 16 parima mängija osalemise kas läbi elukutselise mängija lepingu või alaealise staatuse ning mõistagi lisanduvad koroonaviiruse vastu täielikult vaktsineeritud, haiguse läbi põdenud ja teised kuni 17-aastased mängijad. Kuus iseseisvat klubi sõlmivad jalgpalliliidu toel hooaja lõpuni kestvad lepingud 16 parima mängija hulka kuuluvate täiskasvanud jalgpalluritega sõltumata nende koroonastaatusest.

Ülejäänud liigade saatus otsustatakse hiljemalt reede õhtul.

Eesti Jalgpalli Liidu pressiteade:

"Alates tänasest jätkuvad mängud meeste Esiliigas, kui kell 19 kohtuvad Paide kunstmuruväljakul Paide Linnameeskond U21 ja FC Nõmme United.

Teatavasti peatas jalgpalliliit esmaspäeval muuhulgas Esiliiga võistlused, kuna ei olnud võimalik tagada kõigile võistkondadele sportlikult võrdseid tingimusi kaheksa kuud väldanud hooaja lõpetamiseks.

"Pidasime nõu alaliidu juhatuses ja klubidega ning leidsime lahenduse, et Esiliiga hooaja lõpp ära mängida viiruseohu mõttes turvaliselt ja sportlikult võrdsetel tingimustel. Esiliiga vajab pärast kaheksa kuud väldanud hooaega sportlikku lõpplahendust eriti seetõttu, et on seotud Premium liiga ja selle oluliste sportlike ja majanduslike tähendustega," ütles Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak.

Esiliiga mängud jätkuvad tänasest varem planeeritud graafiku alusel ehk lõpetatakse kolmas ring ning toimub neljas ring kohtadele 1-4 ja 7-10 ning vajadusel ka 5-6. Liigas mängivad kuus iseseisvat klubi tagavad oma 16 parima mängija osalemise kas läbi elukutselise mängija lepingu või alaealise staatuse ning mõistagi lisanduvad koroonaviiruse vastu täielikult vaktsineeritud ja haiguse läbi põdenud mängijad ja teised kuni 17-aastased mängijad.

Neli Esiliigas mängivat U21 võistkonda osalevad kuni 17-aastaste, elukutseliste, koroonaviiruse vastu täielikult vaktsineeritud ja koroonaviiruse läbi põdenud mängijatega.

Kuus iseseisvat klubi sõlmivad lepingud 16 parima mängija hulka kuuluvate täiskasvanud jalgpalluritega sõltumata nende koroonastaatusest kuni hooaja viimase mänguni jalgpalliliidu toel. Teiste peatatud liigade osas teeb jalgpalliliidu juhatus otsuse hiljemalt reede õhtuks.

"Mõistame riigis valitseva meditsiinilise olukorra tõsidust ja rakendame kõigis jalgpalliliidu tegevustes täiendavaid koroonaviiruse leviku tõkestamise meetmeid, näiteks töökoosolekutel osalejate testimine sõltumata nende koroonastaatusest," lausus Aivar Pohlak. "Olukord on mitme nurga alt kriitiline ja soovime anda panuse lahendusse. Oma ühe põhiülesandena näeme jalgpallikogukonna ühtsena hoidmist," lisas ta."

2 kommentaari

Denis Krestinin   •  
(82.131.82.***)
premium vajab liiga formaadi muutmist - las kalev ja maardu tõstevad j vist FC Nõmme United mängib ülemineku mängud 9 koha vastu( kui keeldub siis 10 koht jääb liigasse)

Siis 22 vooru ja poolitamisega +10 =32 kokku ja enne novembri koondise pausi liiga mängitud
stranglers   •  
(194.204.3.***)
hea mõte

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK