Ootamatu alguse osaliseks saanud Dortmund näitas teisel poolajal ründejõudu (0)

Saksamaa kõrgliiga avavooru laupäevastes mängudes teenis suure võidu Dortmundi Borussia ja Freiburg ning kolm punkti said tabelisse kirja ka Leverkuseni Bayer, Wolfsburg ja Düsseldorfi Fortuna. Mönchengladbachi Borussia ja Schalke vahelises kohtumises jäid väravad löömata.

Dortmund jäi juba esimesel minutil kaotusseisu, kui Augsburgi mängijad kombineerisid kenade söötudega ning lõpuks leiti värava eest Florian Niederlechner, kes uhkes üksinduses sai palli võrku lükatud. Kõigest kaks minutit hiljem oli Dortmundi poolelt Paco Alcaceril vastus olemas, kuid poolaeg lõppes viigiseisult.

Edasi kulges aga kõik kodumeeskonna dikteerimisel. Jadon Sancho viis omad 51. minutiks juhtima, Marco Reus kasvatas eduseisu ja Alcaceri teisest tabamusest oli skoor juba 4:1. Käimasolevast hooajast Dortmundis palliv Saksamaa koondislase Julian Brandti nimele jäi viies värav.

Pealtnäha lihtne jalutuskäik oli ka Freiburgil, ent kõik kolm väravat löödi ära alles peale 80. minutit. Leverkuseni Bayer pidi ränka vaeva nägema uustulnuka Paderborni vastu ning võiduvärava eest kandis hoolt Kevin Volland.

Leverkuseni Bayer - Paderborn 3:2 (2:2)
10. Leon Bailey, 19. Kai Havertz, 69. Kevin Volland - 15. Sven Michel, 25. Streli Mamba

Dortmundi Borussia - Augsburg 5:1 (1:1)
3., 59. Paco Alcacer, 51. Jadon Sancho, 57. Marco Reus, 82. Julian Brandt - 1. Florian Niederlechner

Freiburg - Mainz 3:0 (0:0)