Õnneamulett Vidal tõi Valverdele juubelmängus võimsa võidu (Barcale kaks punast!) (0)

Hispaanias suutis hilisõhtul võtta vägeva võidu valitsev meister Barcelona, kes oli ülekaalukalt üle Sevillast ning tõusis liigatabelis teisele kohale.

Mäng püsis pikalt viigilainel, kuniks 27. minutil otsustas Uruguay superstaar Luis Suarez oma hooaja neljanda värava lüüa. Kümme minutit hiljem oli seis lausa 3:0 - abi"käe" ulatasid veel ka Arturo Vidal ja Ousmane Dembele. Nendest esimene pääses La Ligas algkoosseisu 23. korda ning huvitav on see, et sellistel mängupäevadel pole Barcelona kordagi kaotanud (14 võitu, 8 viiki). Prantslane aitas klubil jõuda erilise verstapostini, kui tänu tema jalale sai Barcelona Ernesto Valverde valitsemisaja 300. värava kirja.

Teisel poolajal võeti hoogu natsa maha ning action'it tuli mängu jälle 15. minutit enne lõpuvile. Alustuseks sai vigastada katalaanide keskkaitsja Jean-Clair Todibo ning asenduseks sekkus 20-aastane Ronald Arauju, kes tegi oma debüüdi. Paar minutit hiljem lõi Lionel Messi oma sajanda trahvikastivälise värava, kuid see olukord jäi tahaplaanile.

Huvitav oli hoopis see, mis juhtus 87. minutil. Pall jõudis kuidagi Chicaritoni, kes esiteks tõmbas Gerard Pique pikali ning siis lasi Araujul ennast pikali tõmmata. Juhtunu ei meeldinud sugugi aga vilemees Antonio Mateule, kes noorukile otsest punast näitas. Lisaks sellele nägid vaidlemise tõttu kollast nii Sergio Busquets kui ka Dembele. Kuna Dembelel oli aga hoiatuskaart juba varasemast, siis ka tema pidi varakult dušši alla minema. Üheksameheline Barcelona suutis siiski oma väravat tühjana hoida ning teenida võidupunktid.

Real Sociedad - Getafe 1:2 (1:0)