Norbert Hurt: me ei pakkunud Paskotšit Tottenhamile, nad ise tahtsid teda! (2)

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt. Foto: Brit Maria Tael

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt rääkis Vikerraadio saates Spordipühapäev 17-aastase keskkaitsja Maksim Paskotši Inglismaa kõrgliigaklubi Tottenham Hotspuri noorteakadeemiasse siirdumise tagamaadest.

Uudis Paskotši liitumisest Tottenhamiga tuli avalikuks eelmisel esmaspäeval ja pani punkti protsessile, mis hargnes Hurda sõnul üpris kiiresti.

"Kuna Mart Poomi Inglismaal tuntakse, siis meile tuli info läbi tema. Seejärel võtsime Tottenhamiga ühendust ja uurisime järele, kas kõik on korrektne. Kui oli selge, et huvi on olemas, leppisime kohe kokku ka testimise aja. Poolteist nädalat pärast info saamist olime juba Inglismaal, tegutsesime üpris kiiresti," rääkis Hurt raadiosaates.

Paskotši mängijaõiguste omandamine oli Tottenhami vaatevinklist pigem tavapärasesse mustrisse mittesobituv lüke. "Tottenham keskendub pigem Londoni piirkonnale ja väljastpoolt mängijaid eriti ei võta. Ei välismaalt ega väljapoolt Londonit. Aga keskkaitses oli neil konkreetne mure ja pidid seda positsiooni otsima väljapoolt. Niimoodi Maksimi märgiti," rääkis Hurt.

REKLAAM

Konkreetselt jäid Tottenhami skautidele silma Paskotši esitused Eesit U17 koondise ridades. Hurda sõnul olid mullused maavõistlused Rootsi ja Portugali eakaaslastega need, mille põhjal Eesti noorele talendile silm peale pandi. Flora ise Paskotšit Tottenhamile või teistele Euroopa tippklubidele pakkumas ei käinud, sest Eesti meisterklubi niimoodi talitada ei soovi.

"Mängija tippklubi noortevõistkonda jõudmiseks on olemas kahte sorti protsesse – kas keegi pakub mängijat klubile või akadeemia märkab jalgpallurit ise. Meie klubina üldjuhul noori pigem väljapoole ei vii, sest meie jaoks on oluline, et neid märgataks. Oleme oma tegevuse üles ehitanud nii, et käime välismaal mängimas, millega enda mängijaid tutvustame," rääkis Hurt.

Flora spordidirektorile, kes Paskotšiga testimisele kaasa sõitis, tutvustati ka Tottenhami tegutsemise põhimõtteid noormängijate jälgimisel, hindamisel ja värbamisel.

"Kui mingit mängu vaadatakse, siis skaudi ülesanne on teha iga väljakul olnud mängija kohta mingi märge. Seega kohtumine, kus jälgiti Maksimi, andis mingi märke mõlema meeskonna kõigile mängijatele. Kui keegi jääb silma ehk märge on positiivne, vaadatakse võib-olla selle noore teisigi mänge. Võimalus, et skaudid on meie noori märganud, on väga suur.

Samas näidati mulle Portugal – Holland noortekoondiste mängu hinnetelehte. Skaalal on A, B ja C, kus A tähendab vajadust leping allkirjastada ja B testimisele kutsumist. Tolles mängus polnud ühegi mängija hinne C-st kõrgem. Skaudid hindavad päris täpselt, et kas tegu on nende jaoks huvitava tüübiga või mitte," rääkis Hurt.

Paskotši lahkus FC Florast ilma, et oleks esindusmeeskonda Premium liigas esindada jõudnud. 

SEOTUD LOOD
2 kommentaari

Jüri Jürgens   •  
(37.157.98.***)
Samas näidati mulle Portugal – Holland noortekoondiste mängu hinnetelehte. Skaalal on A, B ja C, kus A tähendab vajadust leping allkirjastada ja B testimisele kutsumist. Tolles mängus polnud ühegi mängija hinne C-st kõrgem. Skaudid hindavad päris täpselt, et kas tegu on nende jaoks huvitava tüübiga või mitte," rääkis Hurt.

Dear Norbert, suured tänud huvitava lugu eest! Loodan, et hoiad meid ka edaspidi Euroopas toimuvaga kursis. Sooviks teada mis vanuse noorte rahvuskoondiste mängust jutt käib ja millal see mäng toimus. Siis saaks vaadata nende kolmandate riikide kaotajate nimesid, kes ei pääse kunagi Tottenhami akadeemiasse..
Tervitused, papa Jürgens.
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
kui tegemist metlike mängude, siis on ju näha, kes nimetatud koondiste eest mängisid. Siis saab vaadata kuhu akadeemiasse nad kuuluvad ning võibolla mingi järelduse teha....

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK