Noor rootslane on Serie A ukse jalaga lahti löönud (0)

Rootsi koondise tulevikulootus Dejan Kulusevski (19) aitas oma esimese väravaga Parma 3:2 võidule Torino üle.

Makedoonia juurtega, kuid Stockholmis sündinud ja kasvanud Kulusevski kolis Itaaliasse 16-aastaselt, kui liitus Atalanta akadeemiaga. Tänavuseks hooajaks esmakordselt Meistrite liigasse murdnud klubi eest tegi ta mullu kõrgliigas ka debüüdi, kuid usaldati platsile vaid kolmes mängus kokku sajaks minutiks.

Et areng ei peatuks, saadeti Kulusevski selleks aastaks laenule Parmasse. Selle võimaluse on noor rootslane kogu täiega ära kasutanud; kõigis kuues voorus on ta kuulunud algkoosseisu, Torinole lõi juba teisel minutil oma esimese värava. Lisaks teenis Kulusevski penalti (mille Gervinho raiskas) ja andis resultatiivse söödu taanlase Andreas Corneliuse väravale. Neid on ta tänavu jaganud juba kolm tükki.

Võiduks kümnemehelise Torino üle vajas Parma aga abi ka mujalt. 88. minutil sattus pall ette vahetusmehele Roberto Inglesele, kes viiekasti serval pärast väikest mõttepausi võrgu sahisema pani.

Parma - Torino 3:2 (2:2)
2. Dejan Kulusevski, 45+3. Andreas Cornelius, 88. Roberto Inglese - 12. Cristian Ansaldi, 43. pen. Andrea Belotti

Realiseerimata penalti: 31. Gervinho (Parma)
Eemaldamine: 29. Bremer (Torino)