Musklit pingutanud Zenit võitis esimese kolmandiku (0)

Venemaa kõrgliigas sai nädalavahetusel mängitud kümnes voor ehk kolmandik hooajast on nüüdseks jäänud selja taha. Tabeli tipus troonib valitsev meister Peterburi Zenit.

Kümnendas voorus kulus tiitlikaitsjal Kaasani Rubini murdmiseks aega, aga kui Serbia legend Branislav Ivanovic 58. minutil otsa lahti tegi, löödi külalised nokauti. Poole tunni jooksul sahises võrk viiel korral.

Tabeli tippu jäi Zenit üksi, sest veel voor tagasi võrdsetel punktidel olnud Rostov ja Krasnodar leppisid kaotusega. Rostov mängis eduseisu maha võõrsil liiga uustulnuka Tambovi vastu ja kaotas 1:2; Krasnodarile sai saatuslikuks Moskva CSKA-le 0:3 kaotatud avapoolaeg. Just CSKA on nelja järjestikuse võidu toel Zeniti lähim ohustaja, meeskondi lahutab üks punkt.

Kui Zenit, CSKA, Rostov, Krasnodar ja samuti 20 punkti peale kerkinud Moskva Lokomotiv võivad endiselt kuldseid mõtteid mõlgutada, siis 2016/17 meistril Moskva Spartakil on muid muresid. Kolmas järjestikune kaotus - sel nädalal Ufale - pani pakule peatreeneri Oleg Kononovi pea. Venemaa meedias sahistatakse, et karikamäng KAMAZ-iga võib jääda lootsi viimaseks.

Peterburi Zenit - Kaasani Rubin 5:0 (0:0)
58. Branislav Ivanovic, 65., 75. Aleksei Sutormin, 82. Robert Mak, 87. Oleg Šatov

FK Tambov - FK Rostov 2:1 (1:0)