Mürgiseks kiskunud Rooma derbi otsustas leeri vahetanud veterani pallirööv (1)

Felipe Andersoni väravast Laziole piisas, et võit võtta. Foto: Scanpix / Reuters / Alberto Lingria

Rooma derbist väljus võitjana Lazio, kes kasutas ära Roma kaitsja Roger Ibanezi ränga eksimuse ning möödus linnarivaalist ka liigatabelis.

Mõlema meeskonna koduks oleval Olümpiastaadionil sündis kohtumise ainus värav 29. minutil. Roma üritas tagant lühikeste söötudega rünnakut algatada, kui karistusala servas vaheltlõiget noolinud Pedro nägi ära Ibanezi kehva puute ja sai kiire spurdiga palli kätte. Aastaid Barcelona ja seejärel Chelsea särki kandnud, 2020. aastal Romaga liitunud, ent juba aasta hiljem Laziosse kolinud ründaja lükkas söödu keskele Felipe Andersonile, kes vormistas 1:0 tabamuse.

Roma parim viigivõimalus sündis vaid viis minutit hiljem, ent Nicolo Zaniolo löök tuli põiklatist tagasi väljakule. Teisel poolajal kiskus mäng tuliseks, kui esmalt pidi peakohtunik Daniele Orsato käima pinkide juures ja punase kaardi abil harvendama Roma taustatiimi ridu, 87. minutil kiskus aga tõuklemiseks Lazio pingi ees.

Tüli põhjustaja oli Lazio varumees Stefan Radu, kes ei tahtnud anda Roma väravavahile Rui Patriciole enda käes olnud palli, kui too soovis seda kiiresti mängu panna. Läbematu portugallane tõukas Radu pikali, mis ajas omakorda marru Lazio pingimehed. Suuremat kaklust suudeti siiski vältida, Orsato karistas võrdselt kollase kaardiga nii Radut kui ka Patriciot.

Teisele poolajale anti lõpuks koguni kaheksa ja mängiti ligemale kümme lisaminutit, aga hea väravavaõimauseni Roma enam ei jõudnud. Neil on nüüd tabelis 25, Laziol aga 27 punkti, mis annavad vastavalt viienda ja kolmanda koha.

Ühtlasi lõpetas Lazio kümne mängu pikkuse omapärase seeria - ehkki Rooma Olümpiastaadion on koduks mõlemale meeskonnale, on derbisid viimastel aastatel võitnud vaid see, kes ka ametlikult kodumängu peab, lisaks on kolmel puhul lepitud viiki. Viimati suutis "külalismeeskond" omavahelise mängu võita 2017. aasta aprillis ja ka siis jäi peale just Lazio.

Tabeli põhjas vireleb jätkuvalt Hellas Verona, kelle kaheksandale järjestikusele kaotusele sillutas teed Giangiacomo Magnani eemaldamine, kui mäng Monzaga ei olnud kestnud poolt tundigi. Viimase mehena ilmselge väravavõimaluse takistamise eest punast kaarti näinud Magnanita peeti vastu teise poolaja keskpaigani, siis võttis Monza oma ja vormistas lõpuminutil 2:0 võidu.

Sarnaselt neil on kuraditosinast mängust vaid üks võit kirjas ka Sampdorial, kes kaotas kodus 0:2 Fiorentinale. Seejuures pole kumbi võitude arvult liiga kehvim meeskond, sest Cremonesel on 13 vooru järel ikka veel võiduarve avamata, aga kuus viiki hoiavad neid raskustega siiani vee peal.

Roma - Lazio 0:1 (0:1)