Miks on koondises nii vähe Flora mängijaid? Peatreener selgitab (galerii treeningult!) (5)

Eesti naiste jalgpallikoondise peatreener Jarmo Matikainen. Foto: Brit Maria Tael

Eesti naiste jalgpallikoondis kogunes täna, et alustada ettevalmistust EM-valikmängudeks Kosovo ja Venemaaga, mis peetakse vastavalt reedel võõrsil ja teisipäeval kodus. Peatreener Jarmo Matikainen kutsus naiskonda 26 mängijat, kellest Kosovosse sõidavad 23.

Koduväljakul kohtus Eesti naiskond Kosovogo mullu sügisel, kui Tartus tuli tunnistada külaliste 1:2 paremust. "Olen varem öelnud, et lihtsaid rahvusvahelisi kohtumisi pole olemas. Ei meie, ei Soome, ei kellegi teise jaoks. Kosovo asub regioonis, kust on alati tulnud väga head jalgpallurid. Nad teavad, kuidas jalgpalli mängida ja kuidas mängijaid arendada.

Nendega eelmisel aastal Tartus kohtudes nägin, et kuigi suures plaanis on nad meiega samas tugevusgrupis, siis Kosovo mängijate individuaalsed oskused on tugevast puust. Meil on ka head individuaalsed mängijad, aga meie peamine tugevus peitub võistkondlikkuses.

Töötame üheskoos ühise eesmärgi nimel nii kaitse- kui ka ründefaasis. Aga peame üles leidma mängijad, kelle individuaalsed oskused on piisavalt head, et ära teha need kõige otsustavamad lükked ja puuted," rääkis Matikainen naiskonda reedel Prištinas ees ootavast kohtumisest.

REKLAAM

Eesti naiskonna ridadest puuduvad Mari Liis Lillemäe, Berle Brant, Evelyn Šilina ja Marie Heleen Lisette Kikkas ning vigastuste tõttu Inna Zlidnis ja Ketlin Saar.

"See on meile raske. Terve valiktsükli jooksul on naiskonna koosseis kogu aeg sunnitult muutunud. Aga me oleme veel väike jalgpallirahvas. Vajame rohkem rahvusvahelise taseme jaoks valmis olevaid mängijaid. Samas ühe mängija puudumine on alati võimalus teise mängija jaoks. Me keskendume ikkagi koondisesse kuuluvatele mängijatele, mitte puudujatele," sõnas Matikainen.

Koondise nimekirja kuuluvast 26 mängijast ainult kuus esindavad meistriliiga suveräänset liidrit FC Florat. Näiteks ei leia sealt valitseva meistri põhimängijaid Jessika Uleksinit, Silja Goroškot ja Ariina Mürkhaini. Miks nii?

"Minu meelest on ainult hea, kui koondises on esindatud palju klubisid. Ainsa meistriliiga klubina pole koondises praegu esindatud Nõmme Kalju. Ning see, kui 26 mängijast kuus on ühest klubist, siis seda on palju. Minu jaoks on oluline, et valitseb konkurents ja rahvusvahelises jalgpallis osalemise võimalus avaneb paljude klubide mängijatele.

Rääkides neist kolmest mängijast, siis olen neid alati koondisesse tahtnud, aga Mürkhainil ja Goroškol pole kahjuks võimalik meiega liituda ning Uleksinit on seganud vigastused. Florast rääkides, siis valiksarja neli esimest mängu põhikoosseisu kuulunud Siret Räämet on kahjuks vigastatud. Ning seni Florasse kuulunud Mari Liis Lillemäe siirdus USA-sse ning ei saa sealt praeguses olukorras edasi-tagasi lennata," selgitas Matikainen.

Eesti koondis on EM-valiksarjas pidanud neli kohtumist. Hollandile kaotati 0:7, Venemaale 0:4, Kosovole 1:2 ja Türgiga tehti võõrsil 0:0 viik. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
5 kommentaari

UmmiUmmi   •  
(84.50.138.***)
See on vist küll esimene kord, kui keegi sellise küsimuse esitab
tpx   •  
(90.190.***)
jah, selle lause auks tuleks sammas püstitada :D
J7P   •  
(46.39.144.***)
Hull küsimus. Kui ainult neljandik koondisest on Flora, siis kohe ebanormaalne?
Jälgija   •  
(37.157.103.***)
""Minu meelest on ainult hea, kui koondises on esindatud palju klubisid. Ainsa meistriliiga klubina pole koondises praegu esindatud Nõmme Kalju. Ning see, kui 26 mängijast kuus on ühest klubist, siis seda on palju" . Mõelge, kui meeste koondise peatreener räägiks sellist juttu?
A. Polõnski   •  
(88.196.48.***)
Kui palju teistest klubidest ikka mängijaid võtta on? Enamus sealseid võtmemängijaid on välismaalased ja teadagi, et FIFA reeglid on täpselt sätestanud, kes tohib rahvuskoondist esindada.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK