Messi söötis ning Neymar ja Mbappe lahendasid, PSG lähirivaalid olid samuti võidukad (0)

Lionel Messi jagas resultatiivseid sööte. Foto: Scanpix / Stephane Mahe / Reuters

Prantsusmaa kõrgliigas sai ühe viigi kõrvale hooaja neljanda võidu valitsev meister ja tabeliliider Pariisi Saint-Germain, kes alistas võõrsil Toulouse'i 3:0. Viiendas voorus olid võidukad ka PSG lähirivaalid Lens, Marseille ja Lyon.

Lionel Messi, kes tänavusel liigahooajal löönud kolm väravat, jäi seekord ise nullile, aga jagas sööte meeskonnakaaslastele. Ta tegi eeltöö PSG esimesele ja teisele väravale, kui Neymar lõi külalised 37. minutil juhtima ja Kylian Mbappe suurendas 50. minutil eduseisu. Lõppseisu vormistas 90. minutil Juan Bernat, selleks ajaks olid Messi ja Neymar välja vahetatud.

Kuna Lens alistas seitsmeväravalises lahingus Lorient' 5:2 ja Marseille võitis Clermont'i napilt 1:0, siis viie vooru järel jätkavad tabelitipus 13 punktiga kolm meeskonda. Lyon, kes murdis Auxerre'i 2:1 maha, kaotab sellele kolmikule kolme punktiga, aga omab mängu varuks.

Kuidagi ei saa jalgu alla Monaco, kes alustas hooaega võiduga, aga seejärel kogunud vaid kaks punkti ja langenud liigatabelis 16. kohale. Viiendas voorus jäädi 2:4 alla Troyes'le. Võiduarve avasid Nice ja Reims, kes olid paremad vastavalt Lille'ist ja Angers'ist.

Neymar asub esikohal nii väravalööjate kui ka sööduandjate edetabelis. Ta on alanud hooajal löönud seitse väravat ja andnud kuus resultatiivset söötu. Messil on kirjas kolm väravat ja neli söötu, Mbappel viis väravat ja ühtegi söötu.

Angers - Reims 2:4 (0:2)
59. pen. Sofiane Boufal, 67. Adrien Hunou - 23. Marshall Munetsi, 45+1. Junya Ito, 70. pen. Folarin Balogun, 90. Alexis Flips

Eemaldamine: 65. Jens Cajuste (Reims)

Lyon - Auxerre 2:1 (1:0)