Luup peale | Tuleviku ja Kalevi kaotusehirm osutus võidujanust tugevamaks (galerii!) (0)

Viljandi Tulevik ja Tallinna Kalev pidasid maha võrdsemast võrdsema heitluse, mis lõppes 1:1 viigiga ja jättis Premium liiga tagumise neliku kõigest kahe punkti sisse.

Kohtumine oli üldiselt väga ettevaatlik võimalustevaene, kuid Kalevi pisike ründaja Wale Musa Alli leidis ometi enne pooltunni täitumist nii palju ruumi, et peaga värav lüüa. Tulevikule päästis kümme minutit hiljem viigipunkti keskkaitsja Janar Õunap, kes oli väravaesises segaduses esimesena jaol lahtisele pallile. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kaalukausil on tohutult palju

Seoses järgmisel aastal käivituvate solidaarsusmehhanismidega on Premium liigasse püsimajäämine tänavu amatöörklubidele erakordselt oluline, sest marjamaal püsimine võimaldaks astuda suure sammu professionaalsuse suunas. Tuleviku ja Kalevi heitluse mängupilt andis ilmekalt tunnistust, kuivõrd kõrged panused mängus on. Mõlemad tulid välja väga võitluslikult ja distsiplineeritult, püüdes mängu enda kontrolli alla saada ja samal ajal ise riske vältida. Laias laastus võrdsete meeskondade duellis tõi see kaasa sumbuurse keskväljaheitluse.

Esimese pealelöögini jõuti alles 20. minutil, kui Daniil Ševjakov sooritas ebatäpse kauglöögi. Teine pealelöök sündis 28. minutil ja tõi juba kaasa värava Kalevile. Kolmas pealelöök 39. minutil ja tegi seisuks 1:1! Võimaluste loetlemiseks piisas ühe käe sõrmedest, kuid olukordi realiseeriti tavatu kindlusega. Poolaja lõpu eel muutus mäng lõpuks ometi ka veidi lahtisemaks ning Andreas Raudsepa kauglöök tabas väravaposti.

Ometi ei saa öelda, et mäng oleks olnud kehva kvaliteedi või madala tempoga - vastupidi, mängijad jätsid endast kõik väljakule ning õhus varitsevat pinget võinuks noaga lõigata.

2. Keskväli jäigi omanikuta

Mõlemad treenerid mehitasid keskvälja kolme mehega, kes andsid endast parima, et see enda kontrolli alla haarata, kuid lõpuni ei õnnestunud see kummalgi. Esimese poolaja teises pooles saavutas mõningase terrotoriaalse ülekaalu Kalev, teise poolaja keskel omas tuntavat ülekaalu Tulevik, enamuse ajast käis aga initsiatiiv käest kätte ja kumbki ei suutnud oma mängu peale suruda. Võrdne oli pallivaldamine ning üsna võrdselt jagunes ka väravavõimalusi, kuigi Kalev jõudis teisele väravale ehk pisut lähemale.

Mängu lõpus olid meeskonnad intensiivsest heitlusest ilmselgelt väsinud, formatsioonid vajusid pikemaks ja ruumi tekkis rohkem, kuid samas ei hakanud kumbki meeskond riske võtma, et seda olukorda ära kasutada, enda seljataguse turvamine näis alati olulisemana. Nii ongi tulemuseks igati õiglane 1:1, mis täielikult ei rahulda küll kumbagi, kuid mõõdukaks rahuloluks annab siiski võimaluse. Tabeli tagumine nelik jätkab kahe punkti sees ning kaotus tähendanuks valusat hoopi, mida nüüd vältida suudeti.

3. Detailid otsustavad selliseid mänge

Enne mängu avaväravat oli Tulevik mitu minutit väljakul kümnekesi, sest vasakäär Indrek Ilves lamas vigastuspausi tõttu väljaku kõrval. Just sellelt äärelt leidis Kalev ruumi, et toimetada kohale resultatiivselt lõppenud tsenderdus. Tuleviku vastuvärava puhul saame rääkida kergest õnnest, et pall põrkas enne Janar Õunapini jõudmist trahvikastis vastu kahte Kalevi kaitsjat, kuid teisalt oli just Tuleviku mehe erksus see, mis viigi tabloole pigistas.

Võrdsete heitlusi otsustataksegi tihtipeale sedasorti pisiasjadega ja mis saaks meil pealtvaatajatena selle vastu olla, et meid ootavad veel 11-12 vooru niivõrd pingelisi ja ettearvamatuid ellujäämisheitlusi!

4. Kalev on leidnud oma tuumiku, Tulevik otsib siiamaani rünnakut

Kaks tähelepanekut ka meeskondade isikkoosseisude kohta. Esiteks väärib märkimist, et kui terve hooaja esimene pool möödus Aleksandr Dmitrijevil otsingute tähe all - Kalevi algkoosseisudes vaheldusid pidevalt nii formatsioon, mängijad kui ka nende positsioonid -, siis viimastes mängudes on koosseis peaaegu muutumatuna püsinud. Leitud tuumik toetub neljasele kaitseliinile ja kolmesele keskväljale ning lisab meeskonna potentsiaalikusele ka stabiilsust.

Tulevikul ei taha aga rünnak kuidagi tuure üles võtta ning juulis suurte lootustega toodud tipuründaja David Onyeanula pole siiani Premium liigas jalga valgeks saanud. Pahatihti jääb ta kontaktides kaitsjatega pehmeks ning väravatelöömine on ikkagi jäänud keskväljas palliva Kaimar Saagi või teiste hooleks.

5. Mängu parim - Andreas Raudsepp

Keskväli oli tänase mängu otsustavaks võitlustandriks ning et see heitlus jäi võrdseks, on Kalevi noortele meestele parajaks komplimendiks. Kogenud kapteni rolli meeskonna südames ei saa alahinnata ning tagatipuks sündis just tema tsenderdusest ka Kalevi värav. Tuleviku keskväljal tegi samal ajal silmapaistvalt hea mängu Tanel Lang.