Luup peale | Tasemevahe oli selge, aga kolm korda posti kolistanud Sloveenia piirdus Pärnus vaid nelja väravaga (galerii!) (0)

Eesti naiste koondis alustas MM-valiksarja kaotusega. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti naiste koondis alustas MM-valiksarja suure kaotusega, kui kodusel Pärnu Rannastaadionil jäädi 0:4 alla Sloveeniale, kellele alles eelmises EM-valiksarjas kaotati võõrsil 0:2 ja kodus 0:9.

Sloveenial avanes juba esimesel minutil suurepärane võimalus, kui Lara Prašnikar sai Eesti eksimuse järel palliga karistusalasse, aga sööt Špela Kolbile ei olnud hea ja võõrustajad pääsesid ehmatusega. Korralik segadus Eesti karistusalas oli neli minutit hiljem, kui Mateja Zver läks kaugelt löögile ja Karina Kork tõrjus posti, aga esimesena oli jaol Kolbl, kes omakorda lõi posti, misjärel Eesti kaitsjad olukorra klaarisid.

Kümnendal minutil sai Kolbl uuesti karistusalast löögile, aga Kelly Rosen blokeeris. Seejärel oli Eestil viieminutiline periood, kui pall oli Sloveenia poolel, aga midagi ohtlikku ei korraldatud, kui välja arvata Jessika Uleksini optimistlik pealelöök umbes 30-35 meetri kauguselt. Kolbl mängis järgmisel Sloveenia rünnakul Rosenist karistusalas mööda ja sooritas löögi, aga selle Kork püüdis.

Sloveenia haaras juhtohad 21. minutil, kui Prašnikar mängis karistusalas Uleksinist mööda, sooritas üpris terava nurga alt löögi ja pall lendas Korgi näppudest väravasse. Sloveenia suurendas oma eduseisu 32. minutil kaheväravaliseks, kui nurgalöögi olukorras oli Eesti karistusalas järjekordne segadus, mille karistas ära keskkaitsja Lana Golob.

REKLAAM

Mateja Zver jooksis 36. minutil Sandra Liirilt eest ära ja jõudis karistusalasse välja, läks löögile, aga kaks ei jäänud kolmandata ehk Sloveenia lõi esimesel poolajal kolmandat korda posti. Neli minutit hiljem sai peaaegu samast kohast löögile Prašnikar, kes aga keerutas üle värava. Eesti läks poolajapausile 0:2 kaotusseisus.

Teise poolaja alguses, 47. minutil oli Zveril superšanss, aga sloveenlanna ei realiseeinud üks-üks olukorda Korgi vastu, kui lõi posti kõrvalt napilt mööda. Sloveenia sai kolmanda värava kohe järgmisel minutil, kui Prašnikar keerutas karistusala joone juurest ristnurka. Ja neljanda värava 54. minutil, kui Räämet sai kollase kaardi ja põhjustas karistuslöögi, mille realiseeris Sara Agrež.

Seejärel mõlemad naiskonnad vahetasid ja tempo löödi alla, kuigi mäng kulges edasi Sloveenia domineerimisel, aga külalised ülemäära ohtlikud ei olnud, kuni Ana Milovic raiskas 77. minutil üks-üks olukorra, kui keerutas posti kõrvalt napilt mööda. Järgmisel minutil ebaõnnestus Sara Makoveci kauglöök. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Uleksin tegi koondisedebüüdi

Eesti meisterklubi Tallinna FC Flora keskkaitsja Jessika Uleksin on küll U17 koondises pidanud 20 ja U19 koondises koguni 31 mängu, aga rahvusnaiskonna eest polnud 24-aastane mängija veel väljakul käinud. Ta tegi MM-valiksarjas Sloveenia vastu debüüdi, kui rassis väljakul kõik 90 minutit.

"Esimene mäng koondise eest ja natuke oli pinge peal, aga mida aeg edasi, seda rohkem hakkasin mängu sisse saama ja palli liigutama. Tuli kaks eksimust esimesel poolajal sisse. Kui need oleksin ära hoidnud, siis oleks ideaalne algus olnud," lausus Uleksin Soccernet.ee otseülekandes.

Uleksini keskkaitsepartner oli klubikaaslane Siret Räämet, kes tegi oma esimese koondisemängu pärast eelmise aasta märtsikuud. Kogenud keskkaitsja Inna Zlidnis oli küll koosseisus, aga ta ei mänginud. Küll aga mängis kümneaastase pausi järel rahvusnaiskonnas Heleri Saar, kes sekkus teisel poolajal vahetusest. Tema eelmine mäng Eesti koondises oli 26. oktoobril 2011.

Kui Uleksin tegi koondisedebüüdi, siis ülejäänud võimalikud debütandid ehk Jonna Soomets, Anett Joandi, Lisette Tammeveski ja Ragne Gromov loodavad võimaluse saada järgmisel teisipäeval, kui Pärnu Rannastaadionil minnakse MM-valiksarjas vastamisi Walesiga.

Tervislikel põhjustel on seekord koondisest eemal Pille Raadik, Signy Aarna ja Maria Orav.

2. Eesti alustas 4-4-2 asetusega

Eesti koondise soomlasest peatreener Jarmo Matikainen otsustas, et tugevale Sloveeniale minnakse vastu nelja kaitsja, nelja poolkaitsja ja kahe ründajaga ehk 4-4-2 asetusega. Eesti mängis julgelt ja kohati tehti väga head pressingut, mis sundis sloveenlannad eksima, kuid seejärel ei leitud õigeid lahendusi ja löögile eriti ei jõutud. Teisel poolajal vajus parempoolne äärepoolkaitsja Mari Liis Lillemäe kaitsefaasis madalamale, mis muutis Eesti kaitseliini viieliikmeliseks. Matikainenil hoolealustele suuri etteheiteid ei olnud.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

"Valikud olid sellised. Me võime alati rääkida, kas parem on mängida viiese kaitseliini, kolme poolkaitsja ja kahe ründajaga, aga mina tegin otsuse mängida nelja kaitsjaga, sest tahame ja proovime oma mängu arendada. Lahtine mäng ei olnud esimesel poolajal probleem. Sloveenia lõi kaks väravat standardolukordade järel, kui meil oli vaja klaarida. Kui söödame, puhastame ja löögile läheme, siis küsimus ei ole formatsioonis. See ei ole kõige olulisem."

Siinkohal tuleb märkida, et tasemevahe oli selge, sest Sloveenia on kvaliteetsem naiskond ja see paistis välja igas liigutuses. Külalised olid enesekindlamad ja surusid oma mängu peale. Kui esimesel poolajal nad proovisid rohkem maast ja kiirete söötudega võõrustajate kaitseliini murda, siis teisel poolajal kuulusid mänguplaani juurde ka pikad pallid ja õhuvõitlused.

3. Sloveenia vastu oleks punkt ime

Sloeenia kvaliteeti tõestab asjaolu, et nad olid valikgruppide loosimisel tugevuselt kolmandas loosikausis ehk mängivad finaalturniirile pääsemise nimel. Eesti oli kuuendas ehk tugevuselt viimases loosikausis. Kui meeste jalgpallis on see juba suur tasemevahe, siis naiste jalgpallis suurem. 

Olgu märgitud, et selles alagrupis on Sloveeniast parema asetusega naiskonnad vaid Prantsusmaa ja Wales. Eesti jaoks on olulised kohtumised Kreeka ja Kasahstaniga.

Protokoll:

17. septembril kell 19.00 Pärnu Rannastaadionil

Eesti - Sloveenia 0:4 (0:2)
21., 48. Lara Prašnikar, 32. Lana Golob, 54. Sara Agrež

Hoiatused: 53. Siret Räämet
Mänguolud: +11, pilvine ilm, muruväljak suurepärases seisukorras
Peakohtunik: Hristijana Guteva
Abikohtunikud: Ekaterina Marinova, Pavleta Raškova
Neljas kohtunik: Kristina Georgieva (kõik Bulgaaria)

Eesti: Karina Kork, Kelly Rosen (58. Heleri Saar), Siret Räämet, Jessika Uleksin, Sandra Liir, Vlada Kubassova, Kairi Himanen (65. Liisa Merisalu), Kethy Õunpuu, Mari Liis Lillemäe, Lisette Tammik (80. Grete Daut), Kristina Bannikova.
Varus: Getriin Strigin, Ragne Gromov, Heleri Saar, Liisa Merisalu, Ave-Lii Laas, Grete Daut, Paula Maria Mengel, Inna Zlidnis, Lisete Tammeveski, Anett Joandi, Emma Treiberg.

Sloveenia: Zala Meršnik, Kristina Erman, Sara Agrež (73. Evelina Kos), Lana Golob, Kaja Eržen, Kaja Korošec (60. Sara Makovec), Pamela Begic (61. Manja Rogan), Dominika Conc, Mateja Zver (66. Ana Milovic), Lara Prašnikar, Špela Kolbl (73. Nina Predanic).
Varus: Nika Šapek, Evelina Kos, Anja Prša, Adrijana Mori, Zala Kuštrin, Sara Makovec, Izabela Križaj, Manja Rogan, Ana Milovic, Zala Vindišar, Nina Predanic.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK