Luup peale | Slaštšjovi imelöök jättis Levadia neljandat korda järjest Tammeka vastu võiduta (galerii!) (0)

Tartu Tammeka näpistas teist vooru järjest Tallinna suurt - kui nädala eest tuldi 0:1 kaotusseisust tagasi Nõmme Kalju vastu, siis seekord langes ohvriks FCI Levadia. Neljandat omavahelist mängu järjest!

Taas Levadia algkoosseisu kuulunud Karl Rudolf Õigus alustas jällegi hästi. Juba seitsmendal minutil lendas Karl Johan Pechteri tõrje järel tema löödud pall posti. Paar minutit hiljem andis ta nurgalööki ning Gando Biala pani peaga võrgu sahisema.

Esimene poolaeg kuuluski selgelt külalistele. Tammeka senise mängu parim võimalus tekkis 34. minutil, kui Sten Reinkorti teenis keskväljal vea ja Zurab Otšigavale kollase kaardi. Tauno Tekko riputas karistuslöögi kasti ja Reio Laabus sai küll vabalt peaga löögile, aga selgelt üle värava. Vähemalt sama häid olukordi oli Levadial avapoolajal neli-viis.

Vaheajalt naasis aga oluliselt isukam Tammeka. 56. minutil üllatas Igor Dudarev kõiki staadionilviibijaid, kui vajutas praktiliselt keskringist (ca viis meetrit eespoolt) peale ja Artur Kotenko pidi enda oskused mängu panema, et löök üle lati lükata. Kauglöökidest täna saigi Tammeka võti, sest 63. minutil võttis endale palli ette Mihhail Slaštsjov ja lajatas palli võimsa pommiga ristnurka. Otšigava kehast tuli küll väike ripsakas, aga löögi vägevust see suurt ei kahandanud. Minutid hlijem oli lähedal juba ka juhtvärav, aga Patrick Genro Veelma pealöök lendas napilt altnurgast mööda.

Mängu lõpus sai Tammeka vasakkaitsja Kevin Aloe vigastada ja tema asemel sekkus teist Premium liiga mängu teinud Tanel Tammik. Tammiku niigi lühike vahetus jäi aga oodatust veelgi lühemaks, sest kõigest üheksa minutiga teenis 18-aastane noormees kaks kollast kaarti. Pärast seda haaras Levadia oodatult initsiatiivi, aga ka seitsmest üleminutist võiduväravaks ei piisanud. Soccernet.ee tegi mängust järgmised:

1. Väga eriilmelised poolajad

Võta nüüd kinni, kas Tammeka pani teisel poolajal käiku nii palju juurde või Levadia andis järgi. Esimesel kolmveerandtunnil oli aga kahe meeskonna vahe väga suur ning Levadia 1:0 eduseis pigem teenimatult väike.

Tammeka proovis mängu tagant alustada juba avapoolajal, aga siis tuli õnnestumiste vahele sisse väga jämedaid sööduvigu. Korra kaotati pall lausa enda karistusalas, aga Levadia ei suutnud neid kalasid ära kasutada. Teisel poolajal enam tartlased nii jämedate eksimustega silma ei paistnud ja pall jõudis hoopis loogilisemalt ründefaasi. Kui esimesel poolajal tunti kaartidega mängu vahele jätma pidanud Mihkel Järvistest kõvasti puudust, siis teisel enam mitte niivõrd. Ka Slaštšjovi värava toonud rünnak sai alguse loogiliselt palli üles viies.

2. Vaštšuk näitas oma laia ampluaad

Levadia jäi juba enne hooaja jätkumist ilma Juri Tkatšukist, täna oli vigastuse tõttu eemal Rasmus Peetson ja mängukeelu kandis Brent Lepistu. Levadia uus formatsioon näeb ette, et alumine poolkaitsja langeb ründefaasis väga madalale keskkaitsjate juurde ning selles rollis pidi täna hakkama saama Bogdan Vaštšuk. Mees, kes tavaliselt on kas ründav poolkaitsja või ääremängija.

Vaštšuk küll panustas mitmete kauglöökidega ja tõusis kohati karistusala päris lähistele, aga sai mängusüdamikust ehitamisega suurepäraselt hakkama. Levadia söödumäng toimis ja vaatamata viigile võib Vladimir Vassiljev ka täna oma uue formatsiooniga rahule jääda.

Samamoodi võib omade kaitsetegevusega rahule jääda Kaido Koppel, kes nädala jagu Levadia uudset formatsiooni õppida sai. Info jõudis mängijatele kohale ja mängujärgselt andis peatreener mängijatele hindeks nelja. Kui Viljandi Tulevik sai eelmisel nädalal Levadialt 1:5, siis Tammekal läks hoopis paremini.

Karl Johan Pechter võis rõõmustada. Foto: Brit Maria Tael

3. Kas Tammiku õhtu sai liiga varajase lõpu?

Eelmisel nädalal vasakkaitses Kevin Aloed 90 minutit asendanud Tanel Tammik pidi sama tegema ka täna, kui Aloe mäng 73. minutil vigastuse tõttu läbi sai. Tema asemele sekkunud Tammik teenis esimese kollase välkkiirelt - see oli kohtunikelt pigem korrektne otsus. Aga teine kollane? Gando lükkas endast palli ikka üsna kaugele ette ja tal polnud selleni enam lootustki jõuda. Tammik talle küll vea tegi, aga kas see ka teist kollast väärt oli?

Igatahes peab Tammik reedel klubi 31. sünnipäeva puhul toimuva Tammeka - Flora mängu vahele jätma. Loodetavasti saab Aloe selleks ajaks taas jalad alla. Samuti jääb see mäng vahele ka kuuendal üleminutil punase teeninud peatreener Kaido Koppelil.

4. Mängu parim - Karl Johan Pechter

Väravaolukorras polnud Pechteril suurt midagi teha, sest Gando sai löögile üsna lähedalt ja pani maapõrkega allanurka ära. Levadia pani aga Tammeka värava suunas teele väga palju poolohtlikke palle, aga Pechter suutis kõik kas püüda või kindlalt parreerida. Võib öelda, et Pechterilt üsnagi eksimatu esitus.