Luup peale | Pullid surusid kuradid põlvili, mängisid seejärel tulega, aga lõpuks said ikka oma tahtmise (0)

Justin Kluivert ja Yussuf Poulsen tähistamas kolmandat väravat. Foto: Scanpix / Jan Woitas / AP

UEFA Meistrite Liiga käimasoleva hooaja alagrupimängud said teisipäeva õhtuga ühele poole nii RB Leipzigi kui Manchester Unitedi jaoks. Leipzigi teekond jätkub 3:2 võidu järel 1/16-finaalis, Unitedi päralt on Euroopa Liiga neljapäevaõhtud.

Leipzig võttis kohe mängu alguses ohjad enda kätte ning juba teisel minutil leiti suurepärase diagonaalsööduga karistusalast vasakkaitsja Angelino, kes palli ühe puutega püüdmatult David de Gea selja taha lajatas. Käiku välja punased pullid aga vähimalgi määral ei võtnud ning 13. minutil kasvatas Amadou Haidara eduseisu juba kaheväravaliseks. Pooltunni möödudes rammis palli väravajoonelt sisse veel ka Willi Orban ning tegi tabloole eduseisuks 3:0 - kuid seda vaid hetkeks, kuna VAR tühistas tabamuse suluseisu tõttu.

Kolmas värav ei jäänud siiski tulemata - 69. minutil andis (taaskord) Angelino madala söödu värava ette, kus Justin Kluivert de Gead edestas ning palli kolmandat korda võrku suunas. United ei andnud aga alla - 80. minutil lõi Bruno Fernandes penaltist ühe tagasi ja tõelise elu tõi mängu vahetusest sekkunud Paul Pogba, kuid kolmanda väravani United enam ei jõudnud. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Võitmiseks peab lööma väravaid

Antud punkti saab käsitleda mitme vaatenurga alt. Esiteks - Leipzig ei jätnud midagi juhuse hooleks. Tuldi, nähti ja tehti. Kuigi peale teist väravat anti initsiatiiv veidi käest ära (eeldatavasti tahtlikult), oli kohtumise algus võimas. Teisel poolajal jõudis tolle punkti pealkiri kohale ka Unitedi mängumeestele ning mängu viigistamisest ei oldud üldse kaugel, kuid survega jäädi selgelt hiljaks.

Teiseks - Unitedi mäng oli esimesel poolajal täiesti mannetu. Midagi nagu üritati, aga kuhugi ei jõutud. Teisel poolajal pandi peale korralik surve - 45 minutiga tegi Leipzig vaid ühe raamilöögi Unitedi kaheksa vastu, kuid siiski - pöördume tagasi punkti pealkirja juurde. Leipzigi üks löök läks võrku (ja tõi neile lõpuks ka kolm punkti), Unitedi omad jäid pidama kas kaitsjatesse või Peter Gulacsi käte vahele. Lõppseis räägib enda eest.

2. Kui ise ei löö, lüüakse sulle

Nimetatud jalgpalliklišeed tunnevad kõik vutisõbrad, kuid kõnealuse kohtumise teise poolaega sobib see lausa suurepäraselt. Otsustavaks väravaks sai mõneti ootamatult Kluiverti 3:0 tabamus, kuid enne seda oli Unitedil mitu väga ohtlikku võimalust. Esmalt läks Fernandes umbes 20 meetri pealt löögile, kuid Gulacsi suutis palli alt nurgast tõrjuda. Rünnak hiljem teenis Brandon Williams Unitedile ideaalse koha pealt karistuslöögi, kuid Fernandes keerutas palli latti. Ja mis juhtus Leipzigi järgmisel rünnakul? Kluivert tegi seisuks 3:0.

Võime jäädagi heietama, et mis oleks saanud, kui Fernandes oleks ühe kahest võimalusest ära löönud? Võib-olla ei saaks me praegu rääkida Leipzigi hingestatud esitusest ja sellest, et nende mullune poolfinaali jõudmine ei olnudki lihtsalt ühe hooaja sähvatus? Jalgpall on ju lihtne mäng - võidab see, kes lööb rohkem väravaid.

3. Leipzig mängis korralikult tulega

Väravaid löödi - check. Kaitses seisti valdav osa ajast täitsa normaalselt - check. Kuid ikkagi jõudis United viigistamisele liigagi lähedale. Tõsi, penaltiolukord jäi vähemalt siinkirjutajale selgelt kripeldama - Ibrahima Konate ja Mason Greenwood panid õlad kokku ja United sai penalti, mille, nagu juba öeldud, Fernandes kindlalt realiseeris. Kaks minutit hiljem nurgalöögi ajal kõige kõrgemale kerkinud Paul Pogba ei hoidnud samuti pinge kruvimisega tagasi ja viimased kümmekond minutit oli neutraalsele jalgpallisõbrale tõeliselt võimas vaatemäng.

Kohtumise üleminutitel jättis tõeliste leipziglaste süda kindlasti vähemalt paar lööki vahele, kui Nordi Mukiele suunas Pogba tsenderduse üliohtlikult oma värava suunas, kuid tema õnneks seisis Gulacsi täpselt õiges kohas ja korjas palli üles. Kuigi kõik lõppes õnnelikult, on siililegi selge, et Leipzigi viimase veerandtunni kaitsetöö sellisel tasemel mängides eriti jätkusuutlik ei ole. Täna United neid ära ei karistanud, kuid play-off'ide eel tuleb treeneritetiimil oma meeskonnaga kõvasti tööd teha, et teisipäevaõhtune viimaste minutite kaos korduda ei saaks.

4. Mängu parim - Angelino

Kui vaadata Angelino statistikat, ei tundu mitte ühestki otsast võimalik, et see mees on vasakkaitsja. Bundesligas tänavusel hooajal 10 mänguga neli väravat, Meistrite Liigas kuue mänguga kolm. Ta on platsil alati õiges kohas, annab mõõdetud sööte, on resultatiivne ning näitab eranditult hingestatud esitusi, nagu ka täna. Lisaks muule sobib ta Leipzigi mängujoonisesse nagu valatult. Manchester Cityst laenul olev mängumees on Saksamaal tõeliselt särama löönud ning loodetavasti näeme me tema poolt sama suurepäraseid esitusi ka väljalangemisfaasis.

RB Leipzig - Manchester United 3:2 (2:0)
2. Angelino, 13. Amadou Haidara, 69. Justin Kluivert - 80. pen. Bruno Fernandes, 82. Paul Pogba