Luup peale | Peaaegu kõik nullimehed said Albaanias väljakule ja tegid nullimängu (galerii!) (1)

Foto: Brit Maria Tael

Eesti rahvusmeeskond lõpetas neljamängulise koondiseakna Tiranas, kus maavõistlus Albaaniaga lõppes väravateta viigiga. Esmakordselt jooksis A-koondise eest väljakul ringi 18-aastane Rocco Robert Shein.

Kohtumine algas kompavalt, kumbki meeskond esialgu initsiatiivi ei haaranud. Mängu esimene nurgalöök oli 14. minutil Eestil, aga sellest asja ei saanud, sest karistusalas tehti viga Albaania väravavahi Gentian Selmani vastu. Mängu esimene pealelöök oli 23. minutil, kui Albaania ründaja Giacomo Vrioni sai tsenderdusest peaga löögile, aga ei suunanud palli raamidesse.

Esimene ohtlik olukord oli 29. minutil, kui Taulant Seferi sööt lendas Rasmus Peetsoni puutest Eesti värava katusele. Sellele järgnenud nurgalöök oli samuti ohtlik, aga Peetson ja Märten Kuusk said olukorra kahe peale klaaritud.

32. minutil oli Eestil meeletult õnne, kui Endri Cekici konksutas karistusala nurgas Marco Lukka kohvile, andis suurepärase tsenderduse värava ette, kus Seferi kerkis Sander Puri ja Maksim Paskotši vahelt kõige kõrgemale, aga suunas palli ristnurgast napilt mööda.

REKLAAM

Eesti esimene pealelöök oli 34. minutil, kui Soomets proovis kaugelt, aga pall lendas rikošetist üle otsajoone. Sellele eelnenud olukorras oli Erik Sorgal karistusalas korralik löögikoht, aga Sergei Zenjovi pallipuude ei võimaldanud löögile minna. Mõned minutid hiljem oli Sorga väravavahiga silmitsi pääsemas, aga Albaania kaitsjad jõudsid eestlast siiski segama ja rünnakust asja ei saanud.

Võimalustevaene esimene poolaeg lõppes väravateta viigiseisul. Kui Albaania tegi vaheajal neli vahetust korraga, siis Eesti läks teisele poolajale vastu sama koosseisuga.

Teine poolaeg algas Albaania survega. Peetson tegi umbes 25 meetri kaugusel väravast vea ja Matvei Igonen tõrjus Cekici karistuslöögi. Mõned minutid hiljem keerutas karistusala joone juurest vahetusest sekkunud Myrto Uzuni, aga Igonen tõrjus ka selle löögi. Seejärel tegi Markus Soomets umbes 20 meetri kaugusel väravast vea ja Igonen tõrjus taas Cekici karistuslöögi.

Eesti elas Albaania surve edukalt üle ja suutis seejärel ka ise vastas väljakupoolel kombineerida, kuid ründajad Sorga ja Zenjov korralikult löögile ei saanud. 57. minutil tegi Eesti kolmikvahetuse ja kolm minutit hiljem andis Ken Kallaste vasakult äärelt hea tsenderduse, kuid peaga löögile pääsenud Markus Poom ei saanud palli raamidesse.

Foto: Brit Maria Tael

75. minutil andis Poom oivalise kaarpalli karistusalasse, kus Peetson ja Maksim Paskotši otsisid endale löögikohta - Peetson oligi uhkes üksinduses, aga suunas palli peaga üle värava. Viis minutit hiljem klaaris Peetson juba oma värava juures ohtliku söödu ja 83. minutil lendas Uzuni pealöök napilt väravast mööda.

Albaania oli viimased kümme minutit selgelt aktiivsem meeskond ja otsis kodus võiduväravat, kuid Eesti kaitse pidas vastu ja võõrustajad enam ohtlikult löögile ei saanudki. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Nullimehed said lõpuks väljakule

Kuna kuus mängijat (Karl Jakob Hein, Karol Mets, Joonas Tamm, Mattias Käit, Konstantin Vassiljev, Henri Anier) ei reisinud koondisega Albaaniasse, siis Eesti mängis eksperimentaalse koosseisuga. Koondiseakna esimeses kolmes mängus nulli peale jäänud meestest said algkoosseisu Marco Lukka, Rasmus Peetson ja Markus Poom ning vahetusest sekkusid Michael Lilander ja A-koondise debüüdi teinud Rocco Robert Shein. Ainsatena jäid selles koondiseaknas mänguajata Karl Andre Vallner, Mark Anders Lepik ja viimaseks mänguks meeskonnaga liitunud Marko Meerits.

Siinkohal tuleb märkida, et ka Albaanial oli väga palju olulisi puudujaid, neist enamik mängib klubijalgpalli Itaalia kõrgliigas. Albaania peatreener Edoardo Reja andis debüüdi neljale mängijale, sealhulgas teiseks poolajaks sekkunud väravavahile. Lisaks olid algkoosseisus mõned mängijad, kellel on ühekohaline arv koondisemänge. Albaania parimast koosseisust oli asi kaugel.

2. Viik on väga korralik tulemus

Foto: Brit Maria Tael

Tõsi, nagu öeldud, siis Albaania ei mänginud oma parimas koosseisus, aga sama saab öelda ka Eesti kohta ja sellepärast on viik väga korralik tulemus. Jah, see ei olnud punktide peale mäng, vaid maavõistlus. Enne mängu oli Eesti võidu koefitsient 7,25, viigi koefitsient 4,00 ja Albaania võidu koefitsient 1,48. Albaania oli selge favoriit, isegi nõrgendatud koosseisuga.

Eesti võitles viigi välja. Justnimelt võitles, omades seejuures ka väravavõimalusi. Eesti viimane viigimäng FIFA edetabelis endast märgatavalt eespool oleva koondise vastu pärines 2021. aasta septembrist, kui MM-valiksarjas lepiti Walesiga väravateta viiki. Albaania ei ole Wales, aga paikneb Eestist maailma edetabelis rohkem kui 40 kohta kõrgemal, 66. tabelireal.

3. Uus kooslus kaitseliinis - nullimäng

See pole ainult väga korralik tulemus, vaid ka mängupilt oli korralik, sest selline kooslus kaitseliinis (vasakult Marco Lukka, Märten Kuusk, Maksim Paskotši, Rasmus Peetson, Sander Puri) polnud varem koos mänginud. Kui niimoodi saadakse võõrsil viik ja nullimäng kätte, siis see väärib kiitust.

Mida mäng edasi, seda paremaks muutus koostöö mängijate vahel. Mõned eksimused tulid sisse, aga suuri prohmakaid polnud, kui üks välja arvata. Lukka konksutati karistusala nurgas ära ning Albaania ründaja pääses Paskotši ja Puri vahelt peaga löögile, aga jalgpallijumal oli eestlane, sest pall lendas napilt ristnurgast mööda. Matvei Igonenil oli esimesel poolajal väga rahulik tööpäev ja teisel poolajal tõrjus Eesti väravavaht vaid kauglööke.

Protokoll:

13. juunil kell 19.00 Albaanias Tiranas Air Albania Arenal

Albaania - Eesti  0:0 (0:0)

Hoiatused: 33. Enis Cokaj - 52. Markus Soomets, 65. Robert Kirss
Peakohtunik
: Philip Farrugia
Abikohtunikud: Alan Camilleri ja Jurgen Spiteri (kõik Malta)
Neljas kohtunik: Eldorjan Hamiti (Albaania)

Albaania: Gentian Selmani (46. Elhan Kastrati), Erion Hoxhallari, Elseid Hysaj, Frederic Veseli (46. Myrto Uzuni), Endri Cekici, Enis Cokaj (63. Amir Abrashi), Enea Mihaj, Adrian Bajrami, Giacomo Vrioni (63. Jon Mersinaj), Ylber Ramadani, Taulant Seferi-Sulejmanov (46. Armando Broja).
Varus: Elhan Kastrati, Simon Simoni, Ermir Lenjani, Jon Mersinaj, Armando Broja, Arbnor Mucolli, Myrto Uzuni, Kevin Haveri, Amir Abrashi.

Eesti: Matvei Igonen, Marco Lukka (57. Ken Kallaste), Maksim Paskotši, Märten Kuusk, Rasmus Peetson (82. Henrik Pürg), Sander Puri (57. Michael Lilander), Markus Soomets, Martin Miller, Markus Poom (82. Rocco Robert Shein), Erik Sorga (77. Vlasi Sinjavski), Sergei Zenjov (57. Robert Kirss).
Varus: Marko Meerits, Karl Andre Vallner, Artur Pikk, Vladislav Kreida, Mark Anders Lepik, Vlasi Sinjavski, Michael Lilander, Rocco Robert Shein, Henrik Pürg, Robert Kirss, Ken Kallaste, Taijo Teniste.

SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
1 kommentaar

humorist   •  
(213.180.19.***)
Heina vigastuse kohta ei ole mingeid uudiseid?

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK