Luup peale | Õiguse juhitud Levadia alistas Kalevi kindlalt (lisatud pildigalerii) (1)

Kadrioru staadionil alistas külalismeeskond Tallinna FCI Levadia Premium Liiga 11. vooru kohtumises neid võõrustanud JK Tallinna Kalevi 4:0. Hoolimata ühepoolsest skoorist pakkusid meeskonnad pealtvaatajale vägagi nauditava vutilahingu.

Kohtumise skoor avati 17. minutil, kui Karl Rudolf Õigus pääses kaitseliini vahelt jooksma ning lahendas olukorra külmavereliselt väravaks. Seejärel haaras Levadia initsiatiivi pea täielikult endale ning 30. minutil sai vastase karistusalas palliga keerutada Gando, kes palli läbi kahe postipõrke Karl Andre Vallneri selja taha saatis.

Teisest poolajast oli kulunud üheksa minutit, kui Brent Lepistu nurgalöögist sai peaga löögile Rasmus Peetson, kes Levadia eduseisu peaga kolmeväravaliseks suurendas. Lõppskoor vormistati 70. minutil, kui Õigus tegi paremal äärel Kalevi kaitsjale jalgevahelt ning andis terava palli värava ette, kust Robert Kirss selle väravasse suunas ning Levadia neljaväravalise võidu vormistas.

1. Kalevi meeskonnas on sisu

Kuigi skoori põhjal võib Levadia võit näida kas just mäekõrgune, kuid kahtlemata väga veenev, ei olnud mängu algus nende jaoks teps mitte nii roosiline. Esimene veerandtund möödus justkui derbimängul - mõlemal võistkonnal oli võimalusi ning Kalev ei jäänud Levadiale sisuliselt üheski elemendis alla. Õiguse värav 17. minutil andis külalistele poolaja lõpuni rahulolu ja kindlustunnet juurde ning lõi Kalevi meestel veidikene masti maha, kuid kodumeeskond kogus end peagi ning suutis ka hiljem mitmel korral mängu üle kontrolli haarata ning vastastele parajalt meelehärmi valmistada. Lõpus suutis Levadia siiski klassivahe maksma panna ning teisel poolajal Kalevile ohtlikke momente enam ülemäära palju ei jagunud, kuid sellest hoolimata võib väita, et Liivo Leetma juhendatavas noores Kalevis on sisu.

2. Levadia lasi Kalevil end üllatada

Kui muidu võiks tabelitippu kuuluva meeskonna ja püsimajäämise nimel võitlejate lahingut pidada kassi-hiire mänguks, siis selle kohtumise kohta seda kindlasti öelda ei saa. Levadia loovutas teatud hetkedel initsiatiivi pea täielikult Kalevile ning lasi neil tekitada omajagu väravavõimalusi. Esimene ohtlik olukord tekkis juba kolmandal minutil, kui Hannes Anier üritas liinide vahelt leida Eduard Golovljovi, kuid sööt jäi sekundi murdosa jagu hiljaks ning abikohtunik fikseeris suluseisu. Levadia kaotas esimese poolaja jooksul taaskord paaril korral valvsuse ning Kalev oli ühel korral selle ära karistamisele ka väga lähedal, kui 33. minutil pääses Anier Artur Kotenkoga sisuliselt üks-ühele silmitsi, kuid vutisõprade poolt Kass Arturiks ristitud puurilukk sai hakkama supertõrjega. Lõppkokkuvõttes loeb siiski skoor tablool ning selle eest, et tabloo ikka nende jaoks õigeid numbreid näitaks, hoolitses Levadia täna suurepäraselt.

3. Mängu parim - Karl Rudolf Õigus

Tänavu teiskordselt Premium Liigas algkoosseisus platsile saadetud mängumees õigustas Martin Reimile enda platsile saatmist pea sajaprotsendiliselt. Mees lõi ise esimese värava ning tegi neljandale suurepärase eeltöö. Lisaks oli terve mängu vältel väga aktiivne ning tehnilise praagiga silma ei paistnud. Konkurendid mängu parima auhinnale sisuliselt puudusid.

8. juulil kell 19.00 Kadrioru staadionil

JK Tallinna Kalev - Tallinna FCI Levadia 0:4 (0:2)
17. Karl Rudolf Õigus, 30. Gando, 54. Rasmus Peetson, 70. Robert Kirss

Väravasöödud: 17. Gando, 30. Trevor Elhi, 54. Brent Lepistu, 70. Karl Rudolf Õigus