Luup peale | Lohakas Levadia mängis end nurka ja Tammeka aitas Flora meistritiitlist ühe võidu kaugusele (galerii!) (1)

Tartu Tammeka suutis Levadiale A. Le Coq Arenal 0:7 kaotuse eest suurepäraselt kätte maksta, kui teist korda järjest 1:1 viiki mängiti.

Selle mängu järel võib FC Florat juba mitteametlikult Eesti meistritiitli nimel õnnitleda, sest neli vooru enne hooaja lõppu ollakse kuldmedalist võidu kaugusel. Tammeka ise kasvatas Narva Transiga edu nelja punkti peale.

Levadia läks tänast kohtumist Tammeka vastu küll Juri Tkatšuki väravast 1:0 juhtima, aga lohakas mängulõpp maksis neile viigi. Tammeka viigivärava eest hoolitses vahetusest sekkunud Sten Reinkort ja mängu lõpus raksatas Reio Laabuse löök ka latis. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Koondise esiväravavahi jäme prohmakas

Eesti koondise esiväravavaht Sergei Lepmets ei saanud täna just kuigi tihedat tööpäeva, aga see ei tähendanud, et ta selle plusspoolele kanda saaks. Juba esimesel poolajal jättis ta paar lahtilööki väga viimasele hetkele, aga siis veel libastumisi ei tulnud.

Teisel poolajal pidi Lepmets esimesed pool tundi külmetama, kuna Tammeka küll ründas suhteliselt aktiivselt, aga löögid takerdusid pigem kaitsjatesse. Kui vahetusmees Sten Reinkort aga 80. minutil karistusalajoonelt löögile pääses, siis sattus koondise esiväravavaht suurde paanikasse. Löök tuli tema peale, aga sisse lendas jalge vahelt. Juba neljapäeval mängib Eesti rahvuskoondis võõrsil Valgevenega ning täpselt nädala pärast ootab A. Le Coq Arena Saksamaad. Meeskonda, kes lõi viimati hea mängu teinud Lepmetsale kaheksa. Tänane just julgustav ei olnud.

2. Vigastusetont tartlastele võõrsil Levadia vastu ei halasta

Tammeka selle hooaja seni ainus Levadia külastamine pärines 11. maist, kui saadi suisa 0:7 saun. Lisaks kaotati samas mängus põlvevigastuse tõttu Albert Prosa ja Martin Jõgi, kelle hooaeg siis läbi sai. Ka täna tuli teha kaks sunnitud vahetust, mis mõlemad mängukäiku oluliselt mõjutasid.

Esmalt pidi ise mängust lahkuma Kevin Aloe ja Tammeka ei suutnud kümnekesi Levadia laviinile vastu seista. Nurgalöögi järel küsis küll Kaido Koppel Levadiale viga, aga seda ei tulnud ning Juri Tkatšuk sahistas võrku. Ka kümnekesi oleks pidanud Tammeka suutma nurgalööki kaitsta, aga Aloe on üks meeskonna parimaid õhuvõitlejaid ning kindlasti tunti temast selles olukorras suurt puudust. Andre Paju pääses Aloe asemel platsile alles paar minutit pärast väravat.

Mõni aeg hiljem sai karmi peavigastuse Tauno Tekko, kes väljakult kanderaamil lahkus. Esimesed paarkümmend minutit oli tal probleeme, et ilma abistamiseta väljaku kõrval püsti seista, õnneks suutis ta pärast lõpuvilet staadioniruumides siiski omal jalal liikuda. Kapteni asemel vahetas Kaido Koppel platsile Sten Reinkorti, kes taaskord võrku sahistas.

3. Kes mängivad Kuressaare vastu?

Levadia jätkab koondisepausi järel hooaega Kuressaare vastu, kus on kindlasti vaja kolm punkti teenida. Saarlastel on selg vastu seina ning kindlasti tullakse Levadia vastu vähemalt punktijahile.

Enne tänast oli koguni üheksa mängijat kaardi kaugusel mängukeelust ja esimesel poolajal kindlustasid endale puhkepäeva ära Nikita Andrejev, Dmitri Kruglov ja Mark Oliver Roosnupp. Teisel poolajal said kaardi ka Pavel Marin ja Jevgeni Ossipov, aga nemad ohus ei olnud.

Reio Laabus (paremal) võitlemas Mark Oliver Roosnupu vastu. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

4. Mängu parim - Reio Laabus

Jah, Laabus jättis kasutamata kuldse võimaluse i-le punkt panna, kui Sergei Lepmetsaga üks-ühele olles palli latti saatis. Too puude polnud küll puhas, kuid praktiliselt kõik muud Laabuse pallipuuted olid siiski kuldsed. Võrdselt kvaliteetselt töötas ta kaitses, rünnakute algatamisel kui ka vastase väljakupoolel.