Luup peale | Levadia rünnak oli hambutu, kuid penaltid päästsid võidupunktid (0)

Premium liigas medalimängu mängiv ning praegu neljandal kohal olev Tallinna FCI Levadia sai 25. voorus võõrsil 2:1 võidu JK Narva Transi üle. Levadia mõlemad väravad sündisid penaltipunktilt.

Kui esimesel poolajal väravaid ei löödud, siis teisel kolmveerandtunnil sahistasid mõlemad meeskonnad. Levadia sai kaheväravalise eduseisu, Trans skooris kolmandal üleminutil.

Transi patuoinaks kerkis keskkaitsja Maksim Tšerezov, kes tuli esimesel poolajal vigastada saanud Nikita Savenkovi asemele mängu. Tšerezov ei suutnud teise poolaja alguses Levadia olukorda klaarida ning Juri Kolomojets pääses Aleksei Matrossoviga silmitsi. Levadia ründaja teenis penalti, mille realiseeris 48. minutil Markus Jürgenson.

Teine värav tuli 71. minutil, kui Gando Biala tsenderdas palli Transi karistusalasse, kus Tšerezov mängis käega. Seekord läks penaltipunktile Kolomojets, kelle esimese löögi tõrjus Matrossov, aga et puurilukk ei olnud väravajoonel, läks penalti kordamisele. Kolomojets enam ei eksinud.

Viimasel kümnel minutil panid võõrustajad korraliku surve peale, mis kandis vilja kolmandal üleminutil, kui Dmitri Kruglov eksis Levadia karistusalas olukorra klaarimisel, mille kasutas ära Aleksandr Zakarljuka, kes skooris Transi eest. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Podholjuzini puudumine Levadiat ei mõjutanud

Levadia eest ei saanud mängukeelu tõttu mängida keskkaitsja Maksim Podholjuzin, kelle asemel haaras koha põhikoosseius Zurab Otšigava, kelle partner oli Nemanja Lakic Pešic. Kui mängu alguses olid Otšigaval mõned eksimused, mis ilmselt tulid sellest, et kohtumine toimus kunstmuruväljakul, siis mida aeg edasi, seda rohkem lisandus enesekindlust.

Siinkohal tasub märkida, et Trans ei olnud suures plaanis Levadia väravale eriti ohtlik. Lisaks oli Otšigava rünnaku alustamisel enesekindel. Levadia keskkaitsepaar suuri prohmakaid ei teinud, Transi auvärava peasüüdlane oli Dmitri Kruglov, kes ei suutnud olukorda klaarida.

2. Penaltid otsustasid mängu saatuse

Levadia rünnak oli hambutu, eriti esimesel poolajal, sest väravavõimalusi nappis, aga kaks õnnelikku penaltit teisel poolajal päästsid võidupunktid. Kui Juri Kolomojetsi mahatõmbamine oli selge viga ja penalti, siis Maksim Tšerezovi käega mäng tekitas võõrustajatel kohtunikele palju küsimusi. Kas ja kuidas mõjutas keskkaitsja käega mäng palli suunda? Kas Transi väravavaht Aleksei Matrossov astus väravajoonelt ära ja kas löök oleks pidanud kordamisele minema?

Levadia sai väärtuslikud võidupunktid, aga need küsimused jäävad õhku rippuma. Levadia on Nõmme Kaljuga kogunud võrdselt 47 punkti, kuid Paide Linnameeskonna teise koha püüdmiseks tuleb oma mängu parandada, eriti rünnakul. Lubamatud eksimused röövisid palju väravavõimalusi, suurtes duellides ei saa seda lubada. Seekord oli Levadial õnne.

"Kui jätta viimased kümme minutit välja, siis suutsime vastase ja oludega päris hästi kohaneda ning oma mänguplaanist kinni pidada. Meeskondlikult on meil kaitsefaasis juurde panna. Edasi võtame mäng korraga, iga mäng on selg vastu seina olukord, mäng Transiga oli äärmiselt tähtis ning mul on siiralt hea meel, et saime siit kolm punkti," ütles Markus Jürgenson.

3. Trans jääb esikuuikust välja

Kuigi Transi olukord oli juba enne Levadiaga mängu keeruline, siis kaotus tähendab, et narvakad ei pääse esikuuikusse. See pole enam matemaatiliselt võimalik, sest kaheksandal kohal olev Trans jääb Viljandi Tulevikust kaheksa punkti kaugusele. Transil on kolmandas ringis jäänud ainult kaks kohtumist, kui võõrsil minnakse vastamisi Tallinna Kalevi ja Paidega.

4. Mängu parim - Juri Kolomojets

Levadia ründaja Juri Kolomojets teenis esimese penalti ja realiseeris teise penalti. Kui ülejäänud algkoosseisu kuulunud Levadia ründavad mängijad Bogdan Vaštšuk, Karl Rudolf Õigus, Mark Oliver Roosnupp ja Gando Biala olid rünnakul suhteliselt nähtamatud, siis Kolomojets tekitas Transi kaitsjatele omajagu peavalu. Värav on kirss tordil.